TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sieć trakcyjna na ul. Warszawskiej w złym stanie. Zmiany w kursowaniu łódzkich tramwajów
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.05.2019 12:54:53
Sieć trakcyjna na ul. Warszawskiej w złym stanie. Zmiany w kursowaniu łódzkich tramwajów

W pierwszej połowie czerwca tramwaje linii 3 pojadą na dworzec Łódź Żabieniec, a następnie wrócą na ulicę Warszawską lecz w skróconej relacji do ulicy Skrzydlatej.

W pierwszej połowie czerwca tramwaje linii 3 pojadą na dworzec Łódź Żabieniec, a następnie wrócą na ulicę Warszawską lecz w skróconej relacji do ulicy Skrzydlatej.

Sieć trakcyjna na ulicy Warszawskiej jest w złym stanie technicznym. Ze względu na lokalizację słupów trakcyjnych na prywatnych posesjach, do których nie ma dostępu ciężkim sprzętem, nie jest możliwe wykonanie naprawy sieci trakcyjnej, aby zachować kursowanie tramwajów na odcinku Skrzydlata - Wycieczkowa. Naprawa wymaga kompleksowej przebudowy torowiska, aby zlokalizować słupy trakcyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, gdzie wymagana jest odpowiednia skrajnia w stosunku do torowiska i jezdni.

Chcemy zachować obsługę tramwaju w jak największym wymiarze. Dlatego od 3 czerwca rozpoczną się prace przy budowie nakładki torowej, która umożliwi zawracanie tramwajów dwukierunkowych przy ul. Skrzydlatej. Na czas tych prac od 3 czerwca przez około dwa tygodnie linia tramwajowa 3 kursować będzie z Widzewa na dworzec Łódź-Żabieniec - informuje łódzki Urząd Miasta. 

Autobus zastępczy Z3 kursować będzie od skrzyżowania Zachodnia / Limanowskiego ulicami Zachodnią, Zgierską, Dolną, Łagiewnicką i Warszawską.

Po wykonaniu nakładki torowej od 17 czerwca tramwaje linii 3 kursować będą na trasie: Plac Niepodległości – Piotrkowska, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Dolna, Łagiewnicka, Warszawska – Marysin Skrzydlata. Linia obsługiwana będzie dwukierunkowymi tramwajami z niską podłogą. Pojazdy po dojechaniu do przystanku przy Skrzydlatej zmienią tor i kierunek jazdy.

W zastępstwie linii 3 na Widzewie, skierowane zostaną linie 7A i 7B, które z Kozin i Zdrowia pojadą od placu Reymonta ulicami Przybyszewskiego, Puszkina i Rokicińską do pętli Widzew Augustów.

Natomiast na krótkim odcinku Warszawskiej od Skrzydlatej do Wycieczkowej kursować będzie zastępcza linia autobusowa Z3. Autobusy pojadą na trasie: Marysin Warszawska – Warszawska, Tęczowa, Centralna, Warszawska – Marysin Warszawska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
sieć trakcyjna
remont
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.