TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sieć PKM powiększy się
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.04.2019 13:22:35
Sieć PKM powiększy się

16 kwietnia br. podpisane zostaną porozumienia z samorządami gmin i powiatów leżących na trasie linii kolejowej z Poznania do Gniezna.

16 kwietnia br. podpisane zostaną porozumienia z samorządami gmin i powiatów leżących na trasie linii kolejowej z Poznania do Gniezna.

Ponadto tego dnia podpisanie zostanie porozumienie z Kostrzynem, ponieważ do tej miejscowości zostanie wydłużona relacja, funkcjonująca od września ubiegłego roku pomiędzy Poznaniem i Swarzędzem.

Porozumienia m.in. zawierają deklarację udziału samorządów we współfinansowaniu PKM. Podpisane porozumienia mają charakter deklaratywny i nie rodzą żadnych konsekwencji finansowych.

W czerwcu ubiegłego roku rozpoczęła funkcjonowanie Poznańska Kolej Metropolitalna. Pociągi z logo PKM wyruszyły na cztery linie. Z Poznania w kierunku Grodziska Wielkopolskiego Jarocina Nowego Tomyśla i Wągrowca. We wrześniu w system włączono połączenia do Swarzędza. Podstawą funkcjonowania połączeń są umowy podpisane pomiędzy Województwem Wielkopolskim a samorządami (gminy i powiaty) położonymi na trasach przebiegu PKM. Przed umowami podpisane zostały porozumienia "o podjęciu wspólnych działań zmierzających do uruchomienia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej". Porozumienia zaakceptowały wszystkie rady samorządów. Po tym podpisane zostały umowy.

Więcej informacji na ten temat jutro w InfoRail.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
Poznań
Kostrzyn
Swarzędz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.