TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sharing w defensywie. Vozilla wycofuje się z Wrocławia
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.01.2020 18:00:38
Sharing w defensywie. Vozilla wycofuje się z Wrocławia

Tylko do 30 kwietnia będzie działać wypożyczalnia aut elektrycznych Vozilla we Wrocławiu. Z jej prowadzenia wycofuje się spółka Enigma.

Tylko do 30 kwietnia będzie działać wypożyczalnia aut elektrycznych Vozilla we Wrocławiu. Z jej prowadzenia wycofuje się spółka Enigma.

W styczniu firma Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o podpisała z miastem Wrocław aneks do umowy, który skraca okres działalności wypożyczalni do 30 kwietnia 2020 r.

-"W konsekwencji dynamicznych zmian otoczenia oraz sytuacji na rynku projekt w obecnej formie stracił sens swojej kontynuacji. Brak przykładów podobnych wypożyczalni funkcjonujących w zbliżonych uwarunkowaniach sprawia, że MWSE Vozilla można traktować jako eksperyment, z którego zebrana wiedza posłuży całej branży i pozwoli dalej rozwijać ideę "sharing economy" w Polsce" – mówi Miłosz Franaszek, szef projektu Vozilla.

Potwierdzają to również przedstawiciele wrocławskiego Urzędu Miejskiego.

-"Projekt prowadzony przez firmę Enigma nie bilansował się, co wynika między innymi z obecnej sytuacji rynkowej, w tym wzrostu cen energii, w związku z tym został podpisany aneks wygaszający działalność MWSE – czytamy w stanowisku UM.

Jak odzyskać kasę?

Jak zapowiada operator wypożyczalni, w przyszłym tygodniu wszystkim swoim użytkownikom roześle informacje techniczne z instrukcją, np. jak odzyskać wpłacone do "skarbonki" w aplikacji pieniądze.

– Nie będzie z tym żadnych problemów – słyszymy.

Samochody Vozilli nie znikną z ulic Wrocławia od razu. W najbliższych dniach rozpocznie się proces wycofywania pojazdów wypożyczalni, który trwać będzie do trzech miesięcy. O jego przebiegu na bieżąco informować będą przedstawiciele firmy Enigma.

Zmiany najpewniej nie dotkną elektrycznych skuterów Vozilla by blinkee.city, które w sezonie 2020 będą funkcjonować bez zmian.

Jak mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego obecnie nie prowadzą prac nad uruchomieniem podobnej wypożyczalni, choć nie wykluczają, że w przyszłości samochody z logiem Vozilla pojawią się we Wrocławiu, ponieważ miasto jesteśmy dysponentem oprogramowania i brandu Vozilla.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektromobilność
sharing
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.