TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sezon na klimatyzację, które tramwaje we Wrocławiu ją mają? [FILM]
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.04.2018 13:39:25
Sezon na klimatyzację, które tramwaje we Wrocławiu ją mają? (źrodło: wroclaw.pl)

Przyszła wiosna, zrobiło się cieplej, stąd też klimatyzacja staje się znowu potrzebna. Na trasach wrocławskiej komunikacji miejskiej jeździ 66 klimatyzowanych tramwajów.

Przyszła wiosna, zrobiło się cieplej, stąd też klimatyzacja staje się znowu potrzebna. Na trasach wrocławskiej komunikacji miejskiej jeździ 66 klimatyzowanych tramwajów.

Klimatyzację poczujemy w 31 Skodach 19 T (to te dwukierunkowe z konfetti na burtach), w ośmiu Pesach i 27 Moderusach (tramwaje w kolorze granatowym). Skody 16 T moją rozbudowany system nawiewów, ale nie jest to tradycyjna klimatyzacja.

Wszystkie pojazdy z klimatyzacją są oznaczone specjalnym piktogramem "pojazd klimatyzowany".

Kiedy motorniczy włącza klimatyzację?

Ogólna zasada jest taka, że klimatyzacja w pojazdach MPK Wrocław włączana jest przy temperaturze wewnątrz sięgającej około 20 stopni Celsjusza. W Skodach 19 T (numery od 3101 do 3131) system klimatyzacji uruchamia motorniczy, ale potem działa on już automatycznie na podstawie temperatury ze środka tramwaju. Motorniczy nie ma możliwości ingerencji. Gdy system doprowadzi do pożądanej temperatury wyłącza się.

W tramwajach Pesa i Moderus Beta motorniczy załączają system automatycznej klimatyzacji, jednak mają dodatkową możliwość nastawy oczekiwanej wysokości temperatury w trakcie pracy klimatyzacji. Reagują na podstawie odczytu danych sytuacji temperaturowej w przestrzeni pasażerskiej.

Sprawna klimatyzacja w warunkach komunikacji miejskiej jest w stanie obniżyć temperaturę od 3 do 5 stopni Celsjusza. Daje to już odczucie przyjemnego chłodu. Nad prawidłowym używaniem przez kierujących klimatyzacji czuwa w MPK centrala ruchu i dyspozytorzy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
MPK Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.