TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Separatory na ul. Długiej w Krakowie. Mają odblokować tramwaje
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 29.03.2019 13:02:02
Separatory na ul. Długiej w Krakowie. Mają odblokować tramwaje (foto: krakow.pl)

Na ulicy Długiej w centrum Krakowa pojawiły się w piątek separatory, które mają upłynnić ruch. Na ulicy tej najczęściej dochodzi do zatrzymań tramwajów z powodu źle zaparkowanych samochodów.

Na ulicy Długiej w centrum Krakowa pojawiły się w piątek separatory, które mają upłynnić ruch. Na ulicy tej najczęściej dochodzi do zatrzymań tramwajów z powodu źle zaparkowanych samochodów.

Zgodnie z informacjami Zarządu Dróg Miasta Krakowa tylko w ubiegłym roku ruch tramwajów na ulicy Długiej był wstrzymywany 130 razy z powodu źle zaparkowanych samochodów. Prowadziło to do znacznych utrudnień komunikacyjnych i konieczności organizacji objazdów dla pasażerów.

"Nie ma w Krakowie drugiej takiej ulicy, gdzie tak często dochodziłoby do zatrzymań tramwajów z powodu źle zaparkowanych samochodów" – powiedział PAP rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa (ZDMK) Michał Pyclik.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zamontował separatory na polecenie Miejskiego Inżyniera Ruchu. Pojawiły się one w miejscach, w których najczęściej dochodzi o zatrzymań tramwajów.

Dwa lata temu ruch tramwajowy na ul. Długiej miały upłynnić namalowane na ulicy grube czerwone linie, jednak – jak mówił rzecznik ZDMK – działały one tylko przez chwilę, kierowcy szybko się do nich przyzwyczaili i zaczęli je lekceważyć.

"Mamy nadzieję, że separatory upłynnią ruch. Jeśli tak się nie stanie, to będzie trzeba podjąć inne kroki, a ostatecznie wprowadzić zakaz parkowania" – powiedział Pyclik.

Rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk przyznał, że ruch na ul. Długiej jest problematyczny. "Trzeba uświadomić kierowcom, że niewiele trzeba, żeby przejazd tramwaju był niemożliwy" – powiedział dodając, że MPK i straż miejska od wielu lat prowadzą akcję "Wystarczy 1 metr", która ma zwracać uwagę kierowców, by parkowali w taki sposób, aby nie utrudniać komunikacji miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
MPK Kraków
separator
tor