TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sejm czyta nowelę o publicznym transporcie zbiorowym
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 12.12.2019 09:30:48
Sejm czyta nowelę o publicznym transporcie zbiorowym

Projekt noweli ustawy o publicznym transporcie zbiorowym do drugiego czytania.

Zawieranie do końca 2020 r. umów na przekazywanie przez marszałków województw dopłat do biletów ulgowych sprzedawanych przez komercyjnych przewoźników autobusowych zakłada projekt noweli ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, który został skierowany do drugiego czytania w Sejmie.

"Chcemy, aby przepisy na podstawie których następuje refundacja kwot za ulgi przewozowe operatorom, obowiązywały również w roku 2020. Dotychczasowa praktyka zmian w publicznym transporcie zbiorowym w tym obszarze była taka, że ustawą okołobudżetową w roku 2017 i w roku 2018 gwarantowaliśmy możliwość uzyskania rekompensaty przez tych przewoźników. Z racji tego że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, a w zasadzie nawet pewność, że w tym roku ustawy okołobudżetowej i oczywiście ustawy budżetowej nie uda się uchwalić, postanowiliśmy w odrębnym przedłożeniu zaproponować zmiany" - argumentował wiceminister infrastruktury Rafał Weber podczas posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury.

"Jednym słowem chcemy, aby ulgi, które obowiązują do tej pory, mogły obowiązywać w roku 2020. Chcemy również, aby zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie zbiorowym również zachowały swoją ważność do dnia 31 grudnia 2020 roku" - dodał.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2020 r.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ustawa
ptz
sejm
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.