TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Segedyn: Miasto rozbudowuje sieć tramwajową i trolejbusową
Roland von Bagratuni - Opublikowano: 10.09.2008 13:12:18
Segedyn: Miasto rozbudowuje sieć tramwajową i trolejbusową

Jak informuje segedyńska gazeta Délmagyarország oraz telewizja Hálózat - w Segedynie minister narodowego rozwoju gospodarczego Gordon Bajnai, burmistrz Segedyna László Botka oraz dyrektor departamentu projektów komunikacyjnych resortu Flórián Szalóki podpisali umowę o rządowym i unijnym finansowaniu rozwoju sieci trolejbusowej i tramwajowej w Segedynie.

 

Jak informuje segedyńska gazeta Délmagyarország oraz telewizja Hálózat - w Segedynie minister narodowego rozwoju gospodarczego Gordon Bajnai, burmistrz Segedyna LászlóBotka oraz dyrektor departamentu projektów komunikacyjnych resortu Flórián Szalóki podpisali umowę o rządowym i unijnym finansowaniu rozwoju sieci trolejbusowej i tramwajowej w Segedynie. Dzięki temu zakończono wieloletni okres projektowania segedyńskich inwestycji tramwajowo-trolejbusowych.
Południowo węgierskie miasto komitatowe (wojewódzkie) Segedyn (Szeged) otrzyma na te cele sumę 25 miliardów forintów, do której miasto dołoży jeszcze 4 miliardy. W najbliższych trzech latach zostanie zupełnie przebudowana i rozbudowana segedyńska sieć tramwajowa i trolejbusowa.
Na bulwarze Rókus budowana jest zupełnie nowa linia tramwajowa, która otrzyma nr 2. Jednocześnie odmłodzone zostaną linie tramwajowe 1 i 3. Skrzyżownie przy Anna-kút stanie się najnowocześniejszym prowincjonalnym skrzyżowaniem tramwajowym, gdzie tory pobiegną we wszystkich kierunkach. Jest ono już prawie gotowe i 23 września ruszą tutaj już tramwaje linii 1, 3, 4 i 6. Tory są już testowane przez specjalny pojazd szynowy i rozpoczyna się wyciąganie najnowocześniejszej sieci trakcyjnej. Tylko to skrzyżowanie kosztowało 840 mln forintów.
W budowie jest także najnowsza linia trolejbusowa, która otrzyma nr 10. Obecnie w Segedynie działa 5 linii tramwajowych i 6 trolejbusowych. Do 2011 r. w Segedynie wszystkie linie tramwajowe i trolejbusowe zaczną normalnie funkcjonować, obecnie tramwaje i trolejbusy w wielu miejscach korzystają z przymusowych objazdów, względnie zastępowane są autobusami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Węgry
Segedyn
Tramwaj
Trolejbus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.