TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Scania zaprasza kierowców do konkursu
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.03.2019 11:00:52
Scania zaprasza zawodowych kierowców do konkursu

Główna nagroda to pojazd ciężarowy marki Scania - nowej generacji - o wartości 100 tys. euro!

Koncern Scania serdecznie zaprasza kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów do udziału w jednym 11 regionalnych finałów Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019. Pierwszy już 23 marca w Gliwicach. Wielki finał 11 maja - w Częstochowie. Wszystkich "autobusiarzy" musimy jednak uprzedzić o jednym - konkurs odbywa się na pojazdach ciężarowych marki Scania.

Podczas finałów regionalnych najlepsi zawodowi kierowcy pojazdów ciężarowych i autobusów zawalczą o możliwość udziału w finale krajowym, a następnie w finale europejskim, w którym główną nagrodą jest pojazd Scania nowej generacji o wartości 100 tys. euro. Mapa finałów regionalnych Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 poniżej:

Agenda dla każdego finałów regionalnych Konkursu Kierowców Scania

  • 8:00 Rozpoczęcie konkursu

  • 8:30 Test teoretyczny (wiedza m.in. z zakresu: bezpieczeństwa i zdrowia (pierwsza pomoc), zabezpieczenia ładunku oraz przepisów ruchu drogowego)

  • 9:20 Test praktyczny – drogowy (jazda ekonomiczna i defensywna)

  • 14:00 Test sprawnościowy na placu manewrowym

  • 16:00 Ogłoszenie wyników finału regionalnego

Tegorocznymi partnerami wydarzenia są: Michelin Polska S.A., Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Wielton S.A., IRU, GITD, Komisja Europejska i Scania Finance Polska Sp. z o.o.

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ

Globalny zasięg

Konkursu Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Bierze w nich udział ponad 350 tys. kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów z 30 krajów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca będzie mógł zamówić pojazd Scania nowej generacji o wartości 100 tys. euro. Europejski finał SDC odbędzie się 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
konkurs
Scania
  • Konrad Filip – 18.03.2019

    Szkoda tylko że to nie konkurs dla kierowców autobusów... :/

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.