TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Samolot do Hurghady zawrócił na lotnisko w Katowicach
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 09.01.2020 11:30:17
Samolot do Hurghady zawrócił na lotnisko w Katowicach (źródło: EnterAir)

Samolot linii Enter Air, który w czwartek rano wystartował z Katowic w kierunku Hurghady, z przyczyn technicznych po wypaleniu części paliwa ponownie lądował w Katowicach. Przyczyną była informacja o możliwej usterce. Pasażerowie przesiedli się bezpośrednio do innej maszyny.

Samolot linii Enter Air, który w czwartek rano wystartował z Katowic w kierunku Hurghady, z przyczyn technicznych po wypaleniu części paliwa ponownie lądował w Katowicach. Przyczyną była informacja o możliwej usterce. Pasażerowie przesiedli się bezpośrednio do innej maszyny.

Samolot linii Enter Air boeing 737-800 ze 189 pasażerami na pokładzie wystartował ok. godz. 6.30 z Katowice Airport. Jak poinformował PAP Piotr Adamczyk z biura prasowego tego lotniska, niedługo po starcie załoga zgłosiła, że z przyczyn technicznych zawraca do portu. Wcześniej musiała wypalić część paliwa, krążąc w powietrzu nad Górnym Śląskiem i Zagłębiem.

Adamczyk zaznaczył, że samolot, który z Katowic wystartował z kompletem pasażerów i dużą ilością bagażu rejestrowanego, po wypaleniu niezbędnej ilości paliwa wylądował bezpiecznie; załoga nie wnosiła o asystę służb. Następnie maszyna podkołowała na płytę cargo katowickiego lotniska, gdzie oczekiwał już inny samolot tego samego przewoźnika.

"Pasażerowie nie wracali do terminala, przesiedli się bezpośrednio na płycie cargo. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Od czasu zgłoszenia powrotu na lotnisko, wraz z wypalaniem paliwa w powietrzu i wymianą pasażerów, do startu drugiej maszyny minęły dwie i pół godziny" - zaznaczył Adamczyk dodając, że druga maszyna wystartowała ok. godz. 9.

Była to druga w ostatnich dniach podobna sytuacja z udziałem samolotu linii Enter Air. 30 grudnia ub.r. na lotnisko Chopina w Warszawie zawracał samolot tego przewoźnika, który miał lecieć na Wyspy Kanaryjskie. Również wtedy maszyna po informacji o możliwej usterce lądowała po wypaleniu paliwa, bezpiecznie i bez asysty służb, a pasażerom podstawiony został inny samolot.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Enter Air
Katowice
lotnisko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.