TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Samochód wjechał pod pociąg, utrudnienia na linii Gorzów a Kostrzyn
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 26.04.2019 14:18:32
Samochód wjechał pod pociąg, utrudnienia na linii Gorzów a Kostrzyn

We wsi Mościczki w gm. Witnica (Lubuskie) doszło w piątek do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

We wsi Mościczki w gm. Witnica (Lubuskie) doszło w piątek do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Pod pociąg Przewozów Regionalnych relacji Gorzów – Kostrzyn nad Odrą wjechał renault. Kobieta kierująca autem została ranna - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do wypadku doszło około godz. 13. Z ustaleń policji wynika, że kierująca renaultem kangoo chciała dojechać lokalną drogą do trasy wojewódzkiej nr 132. Prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności na niestrzeżonym przejeździe kolejowym i wjechała wprost przed nadjeżdżający pociąg. Jak przekazał PAP Radosław Śledziński z PKP Polskich Linii Kolejowych, do wypadku doszło na przejeździe kategorii D – bez rogatek, ale ze znakiem stop. Dodał, że utrudnienia związane z wypadkiem nie powinny być długotrwałe, gdyż nie ma osób poważnie poszkodowanych, a sam pociąg nie został mocno uszkodzony.

"Jest to linia dwutorowa, więc ruch odbywa się obecnie drugim torem. Natomiast dla pasażerów uszkodzonego szynobusu zostanie zorganizowana komunikacja zastępcza do Kostrzyna. Ruch na dwóch torach postaramy się przywrócić jak najszybciej, zaraz po zakończeniu pracy przez policję i inne służby" – powiedział PAP Śledziński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przejazd kolejowy
kierowca
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.