TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Samochód bez kierowcy na torach. SOK-iści zapobiegli zderzeniu z pociągiem
KG SOK - Opublikowano: 30.01.2020 09:15:32
Samochód bez kierowcy na torach. SOK-iści zapobiegli zderzeniu z pociągiem (foto: SOK)

Nieopodal stacji Szczecin Dąbie kierujący pojazdem marki Fiat Ducato utknął na torowisku. Tylko dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei nie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem.

Nieopodal stacji Szczecin Dąbie kierujący pojazdem marki Fiat Ducato utknął na torowisku. Tylko dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei nie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj, 27 stycznia br. nieopodal stacji Szczecin Dąbie. Około godziny 22:40 patrolujący szlak kolejowy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli jadący po torach samochód dostawczy marki Fiat Ducato. Z naprzeciwka zbliżał się pociąg osobowy relacji Piła Główna – Szczecin Główny.

Widząc nadciągające zagrożenie, funkcjonariusze SOK natychmiast podali latarką sygnał "STÓJ". Maszynista zareagował na sygnał, zatrzymując pociąg. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy SOK i maszynisty nie doszło do zderzenia pojazdu z nadjeżdżającym pociągiem.

Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając na torach auto, które uniemożliwiło przejazd pociągów. O godzinie 1:30 pracownicy pogotowia technicznego przesunęli auto na nieczynny tor, udrażniając ruch pociągów.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że auto pochodziło z wypożyczalni samochodów. Dalsze czynności w sprawie, w tym ustalenie tożsamości sprawcy zdarzenia prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie.

Swoim działaniem sprawca zdarzenia spowodował realne zagrożenie dla zdrowia i życia własnego oraz obsługi pociągu i pasażerów . Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii, nie mniej jednak w wyniku bezmyślnego działania kierującego pojazdem wystąpiły poważne utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów. Do przewiezienia podróżnych, konieczne było uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej. W wyniku zdarzenia opóźnionych zostało 5 pociągów pasażerskich na ponad 400 minut i jeden pociąg towarowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SOK
torowisko
Szczecin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.