TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzym dalej ma problem z płonącymi autobusami
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.12.2019 09:00:49
Rzym dalej ma problem z płonącymi autobusami ; fot. taly Bus Fire Ettore Ferrari / AP

W tym roku w Rzymie odnotowano 29 pożarów autobusów komunikacji miejskiej.

29 pożarów autobusów komunikacji miejskiej zanotowano w tym roku w Rzymie, w tym trzy w ostatnich trzech dniach. Sytuacja ta budzi coraz większe zaniepokojenie rzymian, a zakład transportu uspokaja, że w tym roku wybuchło mniej takich pożarów niż w poprzednim.

Stare, liczące niekiedy kilkanaście lat pojazdy, i brak właściwej konserwacji z powodu oszczędzania - o takich przyczynach pożarów pisze od dawna stołeczna prasa. Podkreśla, że szybkiej reakcji kierowców i pasażerów należy zawdzięczać to, że dotąd nikt nie ucierpiał w wyniku często groźnie wyglądających płomieni i kłębów dymu.

W niektórych pożarach autobusy ulegają całkowitemu zniszczeniu i zostają z nich wraki. Takich przypadków w tym roku było 16.

Ogniowy weekend

W miniony weekend zapaliły się trzy autobusy; ostatni w niedzielę w dzielnicy Mostacciano. Także i tym razem kierowca i jeden znajdujący się w środku pasażer zdołali uciec zanim płomienie z silnika opanowały niemal cały pojazd.

Podczas gdy media nagłaśniają kolejne takie groźne epizody, zakład transportu miejskiego Atac w wydanym oświadczeniu podkreślił, że w tym roku pożarów było mniej aż 60 proc. niż w 2018 r.

Politycy i radni opozycji odpowiedzialnością za sytuację w transporcie miejskim obarczają burmistrz Virginię Raggi z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd. Najostrzej krytykuje ją lider prawicowej Ligi Matteo Salvini, domagając się jej dymisji. "Czy to jest normalne, że w Rzymie na ulicach autobusy stają w płomieniach? - pytał Salvini. - To kolejny dowód na to, że miasto jest w rozsypce". Przypomniał, że stolica zmaga się z kryzysem śmieciowym, a jezdnie są dziurawe. "Raggi, podaj się do dymisji; twoja nieudolność jest zagrożeniem dla nietykalności obywateli" - wezwał przywódca Ligi. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
Włochy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.