TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzym coraz droższy dla turystów
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 16.01.2020 09:30:08
Rzym coraz droższy dla turystów ; fot. Roma Capitale

Jeden bilet do Koloseum i Forum Romanum oraz pobliskich zabytków archeologicznych w cenie 16 euro- to nowa oferta w Rzymie od 1 stycznia

Jeden bilet do Koloseum i Forum Romanum oraz pobliskich zabytków archeologicznych w cenie 16 euro- to nowa oferta w Rzymie od 1 stycznia. O tych ważnych zmianach dla turystów poinformowało Ministerstwo Kultury Włoch.

Wcześniej za sam wstęp do Koloseum trzeba było zapłacić 12 euro; wraz z podwyżką o 33 procent rozszerzono znacznie liczbę zabytków w sercu Wiecznego Miasta, które można zwiedzić tego samego dnia oprócz antycznego amfiteatru. Na liście tej jest między innymi Dom Augusta, Dom Liwii, kościół Santa Maria Antiqua, świątynia Romulusa.

Bilet na dwa dni

Kolejna propozycja to bilet pod nazwą "Full Experience"(pełne doświadczenie) za 22 euro, który umożliwia zwiedzanie tych wszystkich miejsc przez dwa dni.

Inicjatywy te stanowią także rozwiązanie w obliczu stale rosnącej liczby zwiedzających Koloseum. Dyrekcja zabytku zdecydowała, że z powodów bezpieczeństwa w środku nie może tam przebywać jednocześnie więcej niż 3 tysiące osób. W sytuacji, gdy limit ten jest wyczerpany, można będzie w oczekiwaniu na wejście zobaczyć inne pobliskie zabytki na Palatynie i w okolicach.

7 mln rocznie

Jak obliczono, w ciągu ostatnich dziesięciu lat, Koloseum odwiedziło 60 milionów ludzi. W zeszłym roku liczba turystów przekroczyła 7 milionów.

Amfiteatr Flawiuszów jest na czwartym miejscu najczęściej zwiedzanych zabytków na świecie, po Luwrze, Wielkim Murze Chińskim i narodowym muzeum w Pekinie.

Na przyszły rok planowana jest też inauguracja turystycznej Trasy Nerona w parku archeologicznym wokół Koloseum, obejmującej również pozostałości pałacu cesarza na Palatynie, zniszczonego w wielkim pożarze Rzymu w 64 roku.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Włochy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.