TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzym 80 lat za innymi stolicami!
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 24.01.2017 23:13:29 2 komentarze
O ofensywie przeciwko podróżującym na gapę poinformowały władze Wiecznego Miasta i zakładów komunikacji miejskiej

Rzym potrzebowałby 80 lat, by jego komunikacja miejska osiągnęła taki poziom, jaki jest w innych wielkich europejskich stolicach.

Rzym potrzebowałby 80 lat, by jego komunikacja miejska osiągnęła taki poziom, jaki jest w innych wielkich europejskich stolicach - to jeden z wniosków raportu na temat transportu publicznego we Włoszech, sporządzonego przez Ligę Ochrony Przyrody (Legambiente).

W dorocznym sprawozdaniu, przedstawionym w Palermo, podkreślono, że w zeszłym roku w Wiecznym Mieście nie powstał żaden nowy odcinek metra ani linii tramwajowej. Jedyny finansowany obecnie projekt dotyczy przedłużenia o 3,6 kilometra trzeciej, nowej linii metra w kierunku Koloseum.

"Jeśli weźmiemy pod uwagę tempo prac przy budowie metra w Rzymie, trzeba by czekać 80 lat, by pokonać dystans, jaki dzieli włoską stolicę od innych miast w Europie" - podkreśliła organizacja.

Odnotowała duże opóźnienia w tej dziedzinie także w innych włoskich miastach.

Łączna liczba kilometrów linii metra w całych Włoszech, czyli ponad 234, odpowiada mniej więcej długości tras kolei podziemnej w jednym tylko mieście takim jak Madryt (291 km) czy Paryż (219 km) - zauważono.

Wiele europejskich metropolii, jak się przypomina, realizuje projekty znacznej rozbudowy sieci kolei podziemnej.

Równie zła jest, jak wynika z raportu, sytuacja sieci kolei podmiejskich w kraju, gdzie także nie są podejmowane istotne wysiłki, by ją zmienić. Największe zaniepokojenie budzi stan taboru na południu, gdzie kursuje najwięcej starych i wolnych lokalnych pociągów. Jednocześnie liczba tamtejszych połączeń malejeSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzym
metro
Włochy
  • Misiek Krk – 26.01.2017

    A jak się ma do długości metra w stolicy Najjaśniejszej?! Bez komentarza!

  • szlyzjer z rzyci – 28.01.2017

    Daj se siana. Warszawa to nie ta liga. Jak prownywac to Rzym, Londyn, Paryz, Madryt, Moskwe i Sank Petersburg. Warszawa to zaledwie 1,7 miliona a ty wyskakujesz jak Filip z konopi ... naucz sie czytac ze zrozumieniem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.