TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzym 80 lat za innymi stolicami!
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 24.01.2017 23:13:29 2 komentarze
O ofensywie przeciwko podróżującym na gapę poinformowały władze Wiecznego Miasta i zakładów komunikacji miejskiej

Rzym potrzebowałby 80 lat, by jego komunikacja miejska osiągnęła taki poziom, jaki jest w innych wielkich europejskich stolicach.

Rzym potrzebowałby 80 lat, by jego komunikacja miejska osiągnęła taki poziom, jaki jest w innych wielkich europejskich stolicach - to jeden z wniosków raportu na temat transportu publicznego we Włoszech, sporządzonego przez Ligę Ochrony Przyrody (Legambiente).

W dorocznym sprawozdaniu, przedstawionym w Palermo, podkreślono, że w zeszłym roku w Wiecznym Mieście nie powstał żaden nowy odcinek metra ani linii tramwajowej. Jedyny finansowany obecnie projekt dotyczy przedłużenia o 3,6 kilometra trzeciej, nowej linii metra w kierunku Koloseum.

"Jeśli weźmiemy pod uwagę tempo prac przy budowie metra w Rzymie, trzeba by czekać 80 lat, by pokonać dystans, jaki dzieli włoską stolicę od innych miast w Europie" - podkreśliła organizacja.

Odnotowała duże opóźnienia w tej dziedzinie także w innych włoskich miastach.

Łączna liczba kilometrów linii metra w całych Włoszech, czyli ponad 234, odpowiada mniej więcej długości tras kolei podziemnej w jednym tylko mieście takim jak Madryt (291 km) czy Paryż (219 km) - zauważono.

Wiele europejskich metropolii, jak się przypomina, realizuje projekty znacznej rozbudowy sieci kolei podziemnej.

Równie zła jest, jak wynika z raportu, sytuacja sieci kolei podmiejskich w kraju, gdzie także nie są podejmowane istotne wysiłki, by ją zmienić. Największe zaniepokojenie budzi stan taboru na południu, gdzie kursuje najwięcej starych i wolnych lokalnych pociągów. Jednocześnie liczba tamtejszych połączeń malejeSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzym
metro
Włochy
  • Misiek Krk – 26.01.2017

    A jak się ma do długości metra w stolicy Najjaśniejszej?! Bez komentarza!

  • szlyzjer z rzyci – 28.01.2017

    Daj se siana. Warszawa to nie ta liga. Jak prownywac to Rzym, Londyn, Paryz, Madryt, Moskwe i Sank Petersburg. Warszawa to zaledwie 1,7 miliona a ty wyskakujesz jak Filip z konopi ... naucz sie czytac ze zrozumieniem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!