TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

RZGW z siedzibą w Bydgoszczy. Po NFZ
InfoShip.pl - Opublikowano: 08.05.2019 12:30:07
RZGW Bydgoszcz z siedzibą. Po NFZ; for. RZGW Bydgoszcz

Regionalny Zarząd Gospodarki w Bydgoszczy zyskał siedzibę.

Budynek na siedzibę Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy przekazał Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, który pod koniec 2017 r. przeniósł się do nowego obiektu. Uroczyste podpisanie aktu notarialnego odbyło się we wtorek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Pod aktem podpisy złożyli: wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, dyrektor RZGW Grzegorz Smytry i p.o. dyrektora Oddziału NFZ Andrzej Wiśniewski. Obecny był też Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie", w którego strukturze funkcjonują regionalne zarządy gospodarki wodnej.

Wiceszef MIR podkreślił, że resortowi zależy na zapewnieniu instytucjom państwowym odpowiednich siedzib, a bydgoski RZWG dzięki własnej siedzibie będzie mógł dobrze funkcjonować i rozwijać się. Zaznaczył, że nie udałoby się to bez współpracy z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem i bez zaangażowania miejscowych posłów.

Nowa instytucja

Wojewoda Bogdanowicz mówił, że bardzo cieszy się z powstania w Bydgoszczy nowej instytucji - RZGW, a także sfinalizowania sprawy siedziby. Zaznaczył, że podpisany akt notarialny wieńczy okres wspólnych starań i przygotowań, ciężkich prac i zabiegów, których efektem jest przekazanie siedziby.

"Wody Polskie" ciągle są na dorobku i pozyskanie siedziby dla bydgoskiego RZGW jest bardzo ważne - uważa prezes Daca.

Jego zdaniem jednostka, mimo że jest w fazie rozwojowej, sprawnie realizuje zadania z zakresu gospodarki wodnej.

Wiceminister i wojewoda zapowiedzieli, że niebawem nastąpi przekazanie drugiego z budynków opuszczonych przez Oddział NFZ, ale nie zdradzili szczegółów.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Bydgoszcz
Wody Polskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.