TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzeszów - nie będzie całorocznej wypożyczalni rowerów
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 24.04.2019 20:19:40
Zdj. blinkee

Rzeszowski Rower Miejski ma zacząć działać od 1 maja. Miasto rozważało możliwość wprowadzenia całorocznej wypożyczalni. Jednak radni zadecydowali, że system będzie działał sezonowo.

Rzeszowski Rower Miejski ma zacząć działać od 1 maja. Miasto rozważało możliwość wprowadzenia całorocznej wypożyczalni. Jednak radni zadecydowali, że system będzie działał sezonowo.

Wprowadzenia działania roweru miejskiego przez cały rok zaproponowali radni PiS. Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się 23 kwietnia, radni zadecydowali, że będzie tak jak było, czyli Rzeszowski Rower Miejski będzie działał sezonowo.

Radny PiS – Marcin Fijołek – przekonywał, że przez połowę roku w mieście nie można wypożyczać rowerów, choć przy dobrej pogodzie mogliby z nich korzystać. Radny zwracał również uwagę na to, że obecnie przetargi trzeba organizować co rok.

Co roku trzeba organizować nowy przetarg, czekać na zgłoszenie, wybierać firmę. Lepiej byłoby znaleźć operatora do współpracy na stałe, bo też mieszkańcy, zamiast korzystać z wypożyczalni, czekają po kilka miesięcy, aż miasto zakończy procedury przetargowe – mówił Fijołek.

Jak podaje rzeszowski oddział Gazety Wyborczej radny Rozwoju Rzeszowa i działacz stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl Daniel Kunysz uważa, że takie rozwiązanie jest bez sensu. Jego zdaniem zimą mało kto korzysta z rowerów i skuterów, do tego taka jazda może być niebezpieczna.

Przetarg na dostarczenie i obsługę Rzeszowskiego Roweru Miejskiego wygrało konsorcjum Green Electricity i Between Wheels, które ma dostarczyć system składający się z 80 rowerów IV generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
przetarg
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.