TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzeszów. Dwukondygnacyjna wiata dla rowerów
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.01.2020 18:34:18
Zdj. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl

Na rzeszowskim osiedlu Nowe Miasto powstała dwukondygnacyjna wiata dla 50 rowerów. Inwestycja powstała w ramach realizacji projektu Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na rzeszowskim osiedlu Nowe Miasto powstała dwukondygnacyjna wiata dla 50 rowerów. Inwestycja została zrealizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt z budżetu obywatelskiego

Projekt zakładający budowę wiaty rowerowej na osiedlu Nowe Miasto wygrał w głosowaniu budżetu obywatelskiego 2019. Zagłosowało na niego 1213 osób. Koszt budowy wiaty wyniósł około 145 tysięcy zł.

Pierwsza taka inwestycja w Rzeszowie

- Dwukondygnacyjna wiata jest także przy Dworcu Podmiejskim, jednak ona służy głównie do pozostawienia roweru na chwilę i pojechania gdzieś autobusem. W przypadku parkingu na Nowym Mieście sytuacja jest trochę inna, ponieważ jest to pierwszy parking, gdzie swoje rowery mogą zostawiać mieszkańcy bloków. Dobrze, że myśli się także o mieszkańcach, którzy zamiast auta wybierają rower. Dzięki takiemu miejscu nie będą musieli przypinać roweru np. na klatce – powiedział rzeszowskiemu oddziałowi Gazety Wyborczej Daniel Kunysz, radny oraz oficer rowerowy w stowarzyszeniu Rowery Rzeszów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
wiata
budżet obywatelski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.