TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzeczny cruiser z Niemiec z wizytą w Polsce
InfoShip.pl - Opublikowano: 06.04.2019 12:00:23
Rzeczny cruiser z Niemiec z wizytą w Polsce ; fot. UG Ścinawa

To co w Niemczech jest standardem, u nas jest cały czas sporym wydarzeniem. Rzeczny statek pasażerski MS Sans Souci zawitał w marcu i w kwietniu do odrzańskiego portu rzecznego w Ścinawie.

To co w Niemczech jest standardem, u nas jest cały czas sporym wydarzeniem. Rzeczny statek pasażerski MS Sans Souci zawitał w marcu i w kwietniu do odrzańskiego portu rzecznego w Ścinawie.

Wraz z nastaniem wiosny - i wysokim stanem wody w rzece - na Odrze pojawiła się wyjątkowa jednostka - MS Sans Souci. Liczymy na to, że wraz realizacją rządowych planów dotyczących reaktywacji Odrzańskiej Drogi Wodnej takie widoki nie będą już rzadkością na Odrze.

MS Sans Souci ma długość 82 m, szerokość 9,5 m i zanurzenie 1,3 m. Jednostka operuje na Odrze (głównie między Stralsundem a Berlinem), a także na rzece Leine (między Hanowerem i Hamburgiem) oraz na Łabie (między Dreznem a Pragą). Czasami też zapuszcza się na rzekę Havel, kanał Kiloński, Wełtawę oraz na polską część Odry. Statek czarteruje niemiecka firma turystyczna Plantours Kreuzfahrten.

Turystyczne wyposażenie

Pokładowa restauracja oferuje pasażerom pełne wyżywienie. Wyposażenie statku obejmuje również hol (z recepcją i biblioteką), windę (między górnym pokładem a tarasem słonecznym), salon Panorama, bar, sklep z pamiątkami, siłownię i saunę. Na rufie znajduje się w 5-dołkowe pole do minigolfa.

Statek ma łącznie 40 kabin pasażerskich (dla 80 pasażerów), o podobnej wielkości (11-12 m2) . Każda z 2 łóżkami i łazienkami, płaskim telewizorem, telefonem, mini lodówką, biurkiem, sejfem elektronicznym i indywidualnie sterowaną klimatyzacją.

Przykładowe rejsy cruisera to:

  • 10-dniowy rejs "ELBE AND MOLDAVIA CRUISE" (z Hamburga do Pragi) podczas którego statek odwiedza: Hamburg (noc), Lauenburg, Domitz (nocleg), Wittenberge, Tangermunde (noc), Magdeburg (nocleg), Dessau, Wittenberg (noc) ), Torgau, Meissen (noc), Drezno (noc), Pillnitz, Bad Schandau, Locks Steti (noc), Melnik, Mirejovice, Praga (noc).

  • 8-dniowy rejs "HAVEL AND ELBE CRUISE" (z Berlina do Hamburga) podczas którego statek odwiedza: Poczdam (noc), Brandenburgię (noc), Pritzerbe, Rathenow, Havelberg (noc), Tangermunde (noc), Domitz (noc), Lauenburg (noc), Stade, Hamburg (noc).

  • 7-dniowy rejs z Bremy do Amsterdamu odwiedza Elsfleth, Oldenburg, Kampe, Dorpen, Papenburg, Leer, Emden, Delftzijl, Groningen, Sneek, Leeuwarden, Hoorn, Amsterdam (zejście na ląd).

  • 8-dniowy rejs z Kilonii do Berlina (na rzekach Hawel i Łaba) odwiedza Brunsbuttel, Hamburg (noc), Geesthacht, Hitzacker, Wittenberge (noc), Havelberg, Ketzin, Poczdam, Berlin (zejście na ląd).

  • 8-dniowy rejs z Berlina do Stralsundu zwiedza Schleuse Lehnitz, Eberswalde, Niederfinow, Schwedt, Szczecin, Wolgast, Uznam na Morzu Bałtyckim (Ahlbeck, Heringsdorf), Rugia na Bałtyku (Sellin, Gohren, Binz), Stralsund, Zingst ( Zingsthof), Rugia (Wittower Fahre, Kap Arkona, Stubbenkammer). Hiddensee Island (Kloster), Stralsund (zejście na ląd).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowiec
Odra
Niemcy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.