TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rząd kończy pracę nad ustawą o zamówieniach publicznych
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.05.2019 14:30:07
Rząd kończy pracę nad ustawą o zamówieniach publicznych

Wprowadzenie nowej ustawy o zamówieniach publicznych zapowiedziała 16 maja minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Wprowadzenie nowej ustawy o zamówieniach publicznych, zatorach płatniczych oraz rozwiązań ułatwiających importerom korzystanie z polskich portów zapowiedziała 16 maja w Gdańsku podczas spotkania z przedsiębiorcami, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Emilewicz poinformowała, że kończy prace nad nowym prawem o zamówieniach publicznych.

-"To jest ważny element gospodarki, bo zamówienia publiczne to ponad 160 miliardów złotych, które co roku strona publiczna wystawia na rynek zamawiając towary i usługi. To jest największe kwantum środków, jakie co roku w Polsce trafia na rynek" - stwierdziła.

Jej zdaniem poziom konkurencyjności w ubieganiu się o zamówienia publiczne nie jest dziś satysfakcjonujący.

-"Statystycznie bowiem, niespełna trzy podmioty (2,48) przystępują do zamówienia publicznego. To oznacza, że ogromna część polskiego środowiska gospodarczego nie traktuje tego obszaru jako atrakcyjnego. To oznacza, że jest wiele obszarów, gdzie wpływa jedna oferta. Dla przykładu, w sektorze usług informatycznych tych zamówień jednoofertowych jest ponad 50 procent" - objaśniła minister.

Liczy, że prawo o zamówieniach publicznych z uproszczonymi procedurami zostanie uchwalone jeszcze przez obecny parlament, a same przepisy będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
ustawa
MPiT
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.