TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyła V edycja akcji Rower Pomaga
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 18.03.2019 18:59:38
Zdj. Fundacja Ekologiczna Arka

Po raz piąty rozpoczęła się ogólnopolska akcja Rower Pomaga. Tym razem organizatorzy mają plan przejechania 50 mln km i zaangażowania 100 tys. uczestników. Celem akcji jest rozdanie potrzebującym dzieciom 50 rowerów.

Po raz piąty rozpoczęła się ogólnopolska akcja Rower Pomaga. Tym razem organizatorzy mają plan przejechania 50 mln km i zaangażowania 100 tys. uczestników. Celem akcji jest rozdanie potrzebującym dzieciom 50 rowerów.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się 18 marca i ma potrwać do 30 września. Cel jest ambitny – 1 000 000 km i rozdanie dzieciom 50 rowerów.

Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. Akcji towarzyszą eventy, konferencje prasowe, promocja w mediach, aktywność w mediach społecznościowych, stoiska informacyjne. Na stronie www.roweropomaga.pl cały czas funkcjonuje specjalny kalkulator CO2 – informują organizatorzy akcji – Fundacja Ekologiczna Arka.

Historia akcji

Po raz pierwszy akcję zorganizowano w 2015. Pomysł okazał się sukcesem. W jej ramach przejechano ponad 120 000 km, co pozwoliło ograniczyć emicje CO2 o 30 tys. km. W akcji wzięło udział ok. 3 tys. osób, dzięki czemu zebrano 24 rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rower Pomaga
Arka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.