TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyła komunikacja w Jonkowie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.01.2020 10:00:13
fot. Gmina Jonkowo, facebook.com

Dzisiaj z samego rana ruszyła gminna komunikacja publiczna Jonkowa. Pierwszy kurs linii J1 (godz. 5.20) odjechał z przystanku w centrum Jonkowa z 10 minutowym opóźnieniem. To w końcu tylko drobna choroba okresu dziecięcego.

Dzisiaj z samego rana ruszyła gminna komunikacja publiczna Jonkowa. Pierwszy kurs linii J1 (godz. 5.20) odjechał z przystanku w centrum Jonkowa z 10 minutowym opóźnieniem. To w końcu tylko drobna choroba okresu dziecięcego.

Pierwszymi pasażerami, którzy zakupili bilety i pojechali z Jonkowa do Gutkowa byli wójt Wojciech Giecko oraz radni Bożena Łochajewska, Bartłomiej Kolasa oraz Janina Tyburska, która wsiadła do autobusu w Godkach. Kolejne autobusy na linie J2, J3, J4 i J5 wyjechały w trasę po godz. 6.

Z powodów proceduralnych autobusy linii J1, J2 i J3 do odwołania kończą trasę na ul. Bałtyckiej przy stacji BP. Autobusy nie zajeżdżają na pętlę autobusową w Gutkowie. W związku z tym apelujemy o przekazywanie informacji, że autobusy jadące z Jonkowa kończą trasę na przystanku przy SP 19 naprzeciwko stacji BP. Z kolei pierwszym przystankiem dla autobusów odjeżdżających do Jonkowa jest przystanek przy stacji BP (po tej samej stronie co stacja). Przepraszamy za utrudnienia związane ze zmianą przystanków w Gutkowie.

Za obsługę gminnej komunikacji odpowiada prywatny przewoźnik. Umowa z operatorem podpisana została na okres 12 miesięcy począwszy od dnia 30 stycznia 2020 r. Zgodnie z podpisaną umową komunikacja gminna świadczyć będzie usługi na pięciu liniach przewozowych: J1, J2, J3, J4 i J5. Łączna praca eksploatacyjna, która zostanie zrealizowana przez operatora liczyć będzie ok. 174 000 km.

Komunikacja na liniach J1 i J2 obsługiwana będzie przez dwa nowe autobusy Karsan Atak (zakupione przez gminę Jonkowo) oraz w razie awarii przez porównywalnej klasy autobus zastępczy zapewniony przez operatora. Z kolei na trasach J3, J4 i J5 kursować będą autobusy operatora marki Mercedes Sprinter (rocznik 2017), spełniające normę Euro 6.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Jonkowo
UG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.