TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyła kolejna odsłona bitwy o Warszawę. Ostatnia?
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.04.2018 13:48:06 6 komentarzy
Ruszyła kolejna odsłona bitwy o Warszawę. Ostatnia?

Zgodnie z przypuszczeniami odwołania od wyników przetargu Tramwajów Warszawskich złożyły PESA i Hyundai Rotem Company.

Zgodnie z przypuszczeniami odwołania od wyników przetargu Tramwajów Warszawskich złożyły PESA i Hyundai Rotem Company.

Dziś w KIO pierwsza rozprawa. Czy ostatnia? Patrząc na historię przetargu raczej nie.

Obaj producenci kwestionują ponowne unieważnienie przetargu przez przewoźnika. Przypomnijmy, że Tramwaje Warszawskie odrzuciły ofertę Hyundai Rotem Company z uwagi na to, że KIO oddalając zarzut z odwołania konsorcjum Stadler i Solaris dotyczący nierównego traktowania wykonawców, naruszenia zasad uczciwej konkurencji i proporcjonalności, stwierdziła jednocześnie w uzasadnieniu wyroku, że działanie zamawiającego w zakresie poprawy Formularza Cenowego Szkoleń Hyundaia było niezgodne z zasadami prawa zamówień publicznych. W ocenie KIO w ofercie Hyundai zabrakło wymaganej wyceny dodatkowych szkoleń, które były objęte przedmiotem zamówienia. Jednocześnie KIO uznała, że poprawa wady tej oferty poprzez poprawienie jako omyłki było niedopuszczalne. W ocenie KIO zarówno konsorcjum Stadler i Solaris jak i Hyundai nie wykonali ciążących na nich obowiązków i obie oferty powinny zostać odrzucone jako niezgodne ze specyfikacją.

Jedyną ofertą, która pozostała w postępowaniu, była oferta PESY. Z uwagi na to, że cena oferty (2 725 774 896,35 zł brutto) znacznie przekracza budżet zamawiającego, który wynosił 2 323 057 581 zł brutto, postępowanie zostało unieważnione.

Tymczasem, jak poinformowała nas kilka dni temu zastępca Prezydenta Warszawy Renata Kaznowska Tramwaje Warszawskie są już przygotowane do rozpisania nowego przetargu. Czekają jedynie na zakończenie postępowania przed KIO. To zapewne nastąpi już wkrótce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Tramwaje Warszawskie
Hyundai
przetarg
 • Robert Grethmann – 10.04.2018

  Schönen

 • Robert Grethmann – 10.04.2018

  Seher

 • PetKo – 10.04.2018

  Może ktoś mi wytłumaczy po co PESA składa odwołanie ? Przekroczyli budżet zamawiającego, więc TW mają pełne prawo do anulowania przetargu. Nie bardzo więc rozumiem co PESA chce osiągnąć ?

 • mechanik – 11.04.2018

  @PetKo Równie dobrze np. KŚ mogą pytać Pesę, co chce osiągnąć... Od 01.04 KŚ naliczają Pesie kary umowne za niedostarczenie EZT, 0,35mln/dzień. I tak w kółko.

 • DarekP – 11.04.2018

  Chodzi o czas. Jak widać Pesa nadal nie ma zapewnionego finansowania, bo umowy wygranych przetargów nadal czekają na podpisanie, a więc nowy przetarg w tej chwili jest im nie na rękę.

 • Edi666 – 11.04.2018

  Pesa chce odwlec rozpisane nowego przetargu, bo w chwili obecnej nie ma płynności finansowej wymaganej przez PZP by wziąć udział w przetargu.

 • jatal – 11.04.2018

  @ DarekP - Odwołanie Hyundaia było tak pewne jak w banku, że w kwestii zyskania na czasie nie miało znaczenia dodatkowe odwołanie Pesy.

 • Edi666 – 12.04.2018

  Miałoby znaczenie gdyby odwołanie Hyundaia zostało uznane.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.