TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszył kolejny etap prac na ul. Zamenhoffa w Poznaniu
- Opublikowano: 11.04.2018 11:52:48
Ruszył kolejny etap prac na ul. Zamenhoffa w Poznaniu (foto: ZTM)

W nocy z 10 na 11 kwietnia rozpoczął się II etap remontu torowiska tramwajowego w ul. Zamenhofa. Prace potrwają do 20 kwietnia.

W nocy z 10 na 11 kwietnia rozpoczął się II etap remontu torowiska tramwajowego w ul. Zamenhofa. Prace potrwają do 20 kwietnia.

W ramach prac, które rozpoczęły się tydzień temu wymieniona zostanie nawierzchnia drogowa i torowa tj. szyny, podlew, mocowania, odtworzenie w nawierzchni z betonu asfaltowego.

- Przejazdy będą na płytach typu "Ptasznik". Uzupełnimy też tłuczeń na odcinku między rondami oraz podbicie toru - wyjaśniała Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

Prace na Ratajach to kolejne z zaplanowanych na ten rok prac remontowych. W dniach od 3 do 20 kwietnia prowadzone będą naprawy przejazdów na ul. Zamenhofa - na odcinku od ronda Rataje do przystanku Os. Piastowskie. Naprawiane będą przejazd przy ul Piłsudskiego, ul. Obrzyca i os. Jagiellońskim.

W I etapie nie było możliwości przejazdu przez torowisko w ul. Zamenhofa na wysokości skrzyżowania z ul. Obrzyca.

W ramach II etapu zamknięty zostanie lewoskręt z ul. Zamenhofa w ul. Piłsudskiego. Dojazd od strony ronda Rataje do ul. Piłsudskiego możliwy będzie przez nawrotkę przed ul. Obrzyca.

Do 20 kwietnia nie będą kursować tramwaje na odcinku od ronda Rataje do ronda Starołęka.

Zawieszona zostało funkcjonowanie linii: 4 i 23. Trasa "piątki" jest przedłużona aż do Starołęki. Inną trasą jadą tramwaje: 7 i 12. Ta druga linia, podobnie jak 3, 9 i 11, kursuje częściej.

Aby ułatwić podróżowanie po Dolnym Tarasie Rataj, linie nr 74 i 84 dojeżdżają do ronda Starołęka, gdzie autobusy zatrzymują się na przystankach dla linii nocnych. W kierunku ronda Rataje autobusy zatrzymują się po zjeździe z ronda Starołęka na jezdni wschodniej, a jadąc od ronda Rataje - przed rondem Starołęka na jezdni zachodniej.

Na czas remontu wprowadzono linię "za tramwaj" T4, której autobusy zatrzymywać się będą na przystankach przed i za zjazdem z ronda Starołęka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
torowisko
remont
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.