TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszają dwa ważne remonty w Poznaniu
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 15.04.2019 09:52:14
zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek rozpoczynają się prace remontowe na torowiskach na Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956 roku w Poznaniu.

W poniedziałek rozpoczynają się prace remontowe na torowiskach na Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956 roku w Poznaniu. Od poniedziałku Warszawska będzie całkowicie zamknięta dla ruchu tramwajów; prace mają się zakończyć najpóźniej do 19 czerwca.

Poznański magistrat poinformował, że zgodnie z tegorocznym planem remontów, w poniedziałek rozpoczną się prace w dwóch lokalizacjach - na ul. Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956r.

"W ramach tegorocznych remontów tras tramwajowych i sieci trakcyjnych zaplanowano remont na rondzie Śródka i trasach dojazdowych do niego. Prace będą realizowane etapami, aby były jak najmniej dokuczliwe dla mieszkańców i pasażerów. W ramach pierwszego etapu wymieniona zostanie sieć trakcyjnej na ul. Warszawskiej oraz węzeł rozjazdowy na rondzie Środka od strony ul. Warszawskiej" – wskazał magistrat.

Jak podkreślił, remont wymaga wyłączenia z użytkowania torowiska na ul. Warszawskiej, w związku z czym wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany dotyczyć będą linii tramwajowych nr 6 i 8, które skierowane zostaną do pętli na poznańskich Zawadach.

"Na odcinku Rondo Śródka - Miłostowo pasażerowie będą mogli podróżować komunikacją zastępczą oraz autobusami linii swarzędzkich. Od ronda Śródka do Miłostowa kursować będzie autobus +za tramwaj+ T6. Na tym odcinku - na podstawie biletów ZTM - będzie można także korzystać z autobusów swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407. Będzie to możliwe dzięki podpisanej umowie ze Swarzędzkim Przedsiębiorstwem Komunalnym" – wskazano w komunikacie.

Magistrat podał, że prace w rejonie ul. Warszawskiej zaplanowano na około dwa miesiące i powinny się one zakończyć najpóźniej do 19 czerwca.

Od poniedziałku rozpoczną się także prace na ul. 28 Czerwca 1956r., gdzie MPK Poznań przystąpi do naprawy torowiska. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Krzyżowej do ul. Hetmańskiej. "Do 30 kwietnia, ze względu na konieczność wykonania punktowych napraw infrastruktury torowej, zostaną wprowadzone zmiany w transporcie publicznym. Zmienionymi trasami będą kursować tramwaje linii nr 2, 9, 10 i 11 oraz autobusy linii 151, 171 i 243" – podano.

"W związku z remontem torowiska wprowadzane będą etapowo czasowe zmiany w organizacji ruchu na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Krzyżowej. W pierwszym etapie zamknięty zostanie pas ruchu ul. 28 Czerwca 1956 od skrzyżowania z ul. Traugutta w kierunku ul. Hetmańskiej. Ulica 28 Czerwca 1956 będzie na tym odcinku jednokierunkowa w stronę centrum i zwężona do 3 m na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Pamiątkowej. Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ul. Rolną" – poinformował magistrat.

Kolejny etap prace torowych obejmie dalsze odcinki torowiska w ul. 28 Czerwca 1956r.; czyli między ul. Pamiątkową i ul. Krzyżową.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
remont
Poznań
tor
infratruktura
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.