TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza remont torów na wrocławskim Biskupinie
InfoTram.pl - Opublikowano: 27.07.2020 11:45:05
Rusza remont torów na wrocławskim Biskupinie (foto: UMW)

Podpisano umowę na remont torowiska wzdłuż ul. Olszewskiego wraz z pętlą Biskupin, jest to największa inwestycja MPK Wrocław w 2020 roku.

Podpisano umowę na remont torowiska wzdłuż ul. Olszewskiego wraz z pętlą Biskupin, jest to największa inwestycja MPK Wrocław w 2020 roku.

Prawie dwa kilometry trasy tramwajowej od byłej zajezdni Dąbie aż do pętli na Biskupinie zostanie wyremontowane. Koszt całej inwestycji wynosi 20 mln. zł. Wyremontowane zostaną dwa tory w pasie zieleni oraz pętla na Biskupinie. 25 lipca została podpisana umowa i tego dnia też zaczynają się prace na tym odcinku. Wykonaniem tego remontu zajmie się wrocławska firma Zakład Sieci i Zasilania.

Przebudowane zostaną też perony przystankowe i przejazdy przez torowisko. Zwłaszcza jedno jest istotne: połączenie Olszewskiego z projektowaną Aleją Wielkiej Wyspy. To ostatnie zadanie MPK Wrocław chce zgrać z Wrocławskimi Inwestycjami, tak by dwa remonty odbyły się w tym samym czasie. Poza remontem torów, zostanie wyremontowany też kiosk MPK na pętli, który nie wygląda obecnie reprezentatywnie.

Zmiany w kursowaniu

Remont torowiska tramwajowego na ul. Olszewskiego, będzie miał wpływ na kursowanie tramwajów. Trasy linii nr 2 i 10 zostaną skrócone do pętli tramwajowej na terenie zajezdni Dąbie. Tramwaje 1 i 4 będą kończyć trasę na pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulic Wróblewskiego i Kopernika.

Na wyłączonym z ruchu odcinku torowiska tramwajowego na ulicy Olszewskiego zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 701, która będzie kursowała pomiędzy Halą Stulecia a pętlą "Bartoszowice". Pasażerowie, którzy skasują bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 2, 4 lub 10 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 701 na całej trasie przejazdu i odwrotnie. (UMW)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
tory
torowisko
remont