TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza przebudowa przystanku PST Most Teatralny
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 22.10.2018 10:40:07
Rusza przebudowa przystanku PST Most Teatralny (źródło: Wikipedia/MOs810)

W poniedziałek rozpocznie się przebudowa przystanku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) Most Teatralny.

W poniedziałek rozpocznie się przebudowa przystanku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) Most Teatralny.

W ramach inwestycji zostanie on wydłużony, a przy zejściu od ul. Roosevelta zamontowana będzie winda. Na czas remontu przystanek będzie wyłączony z użytkowania.

Poznański magistrat poinformował, że po przebudowie, w miejscu prowizorycznego peronu utworzonego na czas remontu ronda Kaponiera, pasażerowie będą mieli do dyspozycji bardziej komfortowy i spełniający wszelkie wymogi przystanek. Decyzja o pozostawieniu go w tym miejscu - po otwarciu Kaponiery - zapadła w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców.

"W ramach gruntownej przebudowy powstaną dwa perony po 45 metrów każdy. Przystanek w stronę os. Jana III Sobieskiego wyposażony będzie w dwie wiaty przystankowe, a w kierunku Dworca Zachodniego - w jedną. Na przejściach dla pieszych zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Na platformach przystankowych przewidziano też elementy naprowadzające i ostrzegawcze dla osób słabowidzących i niewidomych" – podkreślono w komunikacie biura prasowego urzędu miasta.

Jak wskazano, z poziomu ulicy Roosevelta do przystanku będzie można dotrzeć schodami albo windą zlokalizowaną w części południowo-zachodniej; drugie dojście - chodnik - zaprojektowano od strony północno-zachodniej.

"Całość terenu przystanku będzie oświetlona oraz wyposażona w kamery monitoringu wizyjnego. W ramach inwestycji przewiduje się montaż tablic informacji pasażerskiej oraz elementów systemu informacji miejskiej, z uwzględnieniem opisów w alfabecie Braille'a" – podkreślono.

Od poniedziałku, do czasu zakończenia prac, przystanek będzie nieczynny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PST
Poznań
remont