TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza przebudowa przystanku PST Most Teatralny
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 22.10.2018 10:40:07
Rusza przebudowa przystanku PST Most Teatralny (źródło: Wikipedia/MOs810)

W poniedziałek rozpocznie się przebudowa przystanku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) Most Teatralny.

W poniedziałek rozpocznie się przebudowa przystanku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) Most Teatralny.

W ramach inwestycji zostanie on wydłużony, a przy zejściu od ul. Roosevelta zamontowana będzie winda. Na czas remontu przystanek będzie wyłączony z użytkowania.

Poznański magistrat poinformował, że po przebudowie, w miejscu prowizorycznego peronu utworzonego na czas remontu ronda Kaponiera, pasażerowie będą mieli do dyspozycji bardziej komfortowy i spełniający wszelkie wymogi przystanek. Decyzja o pozostawieniu go w tym miejscu - po otwarciu Kaponiery - zapadła w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców.

"W ramach gruntownej przebudowy powstaną dwa perony po 45 metrów każdy. Przystanek w stronę os. Jana III Sobieskiego wyposażony będzie w dwie wiaty przystankowe, a w kierunku Dworca Zachodniego - w jedną. Na przejściach dla pieszych zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Na platformach przystankowych przewidziano też elementy naprowadzające i ostrzegawcze dla osób słabowidzących i niewidomych" – podkreślono w komunikacie biura prasowego urzędu miasta.

Jak wskazano, z poziomu ulicy Roosevelta do przystanku będzie można dotrzeć schodami albo windą zlokalizowaną w części południowo-zachodniej; drugie dojście - chodnik - zaprojektowano od strony północno-zachodniej.

"Całość terenu przystanku będzie oświetlona oraz wyposażona w kamery monitoringu wizyjnego. W ramach inwestycji przewiduje się montaż tablic informacji pasażerskiej oraz elementów systemu informacji miejskiej, z uwzględnieniem opisów w alfabecie Braille'a" – podkreślono.

Od poniedziałku, do czasu zakończenia prac, przystanek będzie nieczynny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PST
Poznań
remont
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.