TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza kolejny etap testów Stadler nOVA. Jest pozwolenie
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.05.2018 19:16:26
Rusza kolejny etap testów Stadler nOVA. Jest pozwolenie (foto: DPO)

Tramwaj Stadler nOVA kursuje na linii tramwajowej w Ostrawie. Testowo.

Tramwaj Stadler nOVA kursuje na linii tramwajowej w Ostrawie. Testowo.

Jak poinformowało DPO Ostrawa po dzisiejszym spotkaniu w Drážním úřadě wydane zostało pozwolenie na przeprowadzenie wybranych testów w celu uzyskania dopuszczenia do ruchu nowych tramwajów.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl pierwszy tramwaj musi testowo przejechać 10.000 kilometrów bez pasażerów, jak również 10.000 km z ładunkiem, a potem jeszcze 20.000 km z pasażerami. Pierwsi podróżni nowym wagonem mają pojechać latem.

DPO zawarł w grudniu 2016 roku kontrakt na dostawę 40 sztuk fabrycznie nowych tramwajów. Jak wspominamy pierwszy z tych tramwajów znajduje się w Ostrawie od poniedziałku rano i może rozpocząć pierwsze testy niezbędne do homologacji typu pojazdu. Drugi ma być testowany w Koszycach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Ostrawa
nOVA
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.