TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza gdański Tram Tour 2018
- Opublikowano: 22.06.2018 12:27:04
Rusza gdański Tram Tour 2018

Zabytkowy tramwaj, miejscy przewodnicy i największe atrakcje Gdańska na trasie – w pierwszy weekend wakacji rusza coroczna miejska atrakcja – czyli Tram Tour 2018.

Zabytkowy tramwaj, miejscy przewodnicy i największe atrakcje Gdańska na trasie – w pierwszy weekend wakacji rusza coroczna miejska atrakcja – czyli Tram Tour 2018.

W każdą sobotę i niedzielę, aż do 2 września, dwa razy dziennie na trasy wyjedzie zabytkowy tramwaj spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, gdański bursztynowy stadion, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. O wszystkich atrakcjach opowiedzą przewodnicy miejscy PTTK.

Od 23 czerwca do 2 września, dwa razy dziennie, zabytkowy tramwaj GAiT będzie wozić gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska w Nowym Porcie. Na pokładzie przewodnicy miejscy PTTK opowiadać będą m.in. o tym gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.

Odjazdy obu tramwajów z przystanku Brama Wyżynna (k. Dworzec Główny), dwa razy dziennie o godz.: 11:20 i 13:05. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które będzie można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem, w cenie: 4,50 zł bilet ulgowy, 6 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet rodzinny. Posiadacze Karty mogą liczyć na zniżkę. Jeden bilet obowiązuje na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska – Brama Wyżynna. Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
zabytek
GAiT
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.