TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza budowa trasy tramwajowej przez Popowice
- Opublikowano: 23.05.2019 13:41:55
Rusza budowa trasy tramwajowej przez Popowice

Pierwsze prace w ramach budowy linii tramwajowej na wrocławskie Popowice koncentrować się będą przy wiadukcie kolejowym nad ul. Długą.

Pierwsze prace w ramach budowy linii tramwajowej na wrocławskie Popowice koncentrować się będą przy wiadukcie kolejowym nad ul. Długą.

25 maja wykonawca planuje rozpocząć pierwszy etap prac. To będzie wiązać się ze zmianami w ruchu samochodowym oraz komunikacji miejskiej.

Od 25 maja 2019 planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu związanych z rozpoczęciem realizacji pierwszego etapu zadania "Budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Popowickiej, Starogroblowej-Długiej (od ul. Milenijnej do ul. Jagiełły) wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą" – czytamy w komunikacie spółki Wrocławskie Inwestycje.

Jezdnia ulic Starogroblowej (tuż przed wjazdem w Długą) i Długiej (do ul. Poznańskiej) zostanie zawężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. - Zmiana na razie nie ogranicza relacji skrętnych w ul. Poznańską. Prosimy zwracać uwagę na ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania – tłumaczy Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Rozpoczęcie przygotowań do przebudpowy wiaduktu i budowy trasy tramwajowej wiąże się również ze zmianami w komunikacji miejskiej. Wykonawca musi wyłączyć z ruchu przystanek "Poznańska" w kierunku osiedla Popowice. Autobusy linii 103, 104, 122, 127 i 245 będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.