TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rumuńskie miasta kupują rumuńskie tramwaj
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.10.2018 11:49:18
Rumuńskie miasta kupują rumuńskie tramwaj (źródło: Astra)

Astra dostarczy tramwaje dla dwóch rumuńskich miast. Lokalne produkty kupi Oradea i Kluż-Napoka, która w przeszłości robiła zakupy w PESIE.

Astra dostarczy tramwaje dla dwóch rumuńskich miast. Lokalne produkty kupi Oradea i Kluż-Napoka, która w przeszłości robiła zakupy w PESIE.

Umowa na zakup 10 tramwajów dla Oradei została podpisana 19 października. Jedyny oferent Astra Vagoane Călători Arad ma dostarczyć 10 tramwajów. Wartość kontraktu to 88,8 mln lei. Zawiera on także opcję na 10 dodatkowych wagonów.

Cztery tramwaje mają zostać dostarczone do października 2019 r., a reszta do końca 2020 r. Tramwaje będą mieć długość od 26 do 28 m i zabiorą na swój pokład 168 pasażerów (6½ / m2), z czego co najmniej 40 na miejscach siedzących. W przetargu określono zużycie energii nie wyższe niż 3,5 kWh na km. Nie mniej niż 25% energii ma zostać odzyskane podczas hamowania.

Astra Vagoane była również wyłącznym oferentem, w przetargu na dostawę 22 tramwajów do Kluż-Napoki. Wartość tego zamówienia to 170,2 mln lei. Dostawy są wymagane w ciągu 48 miesięcy od podpisania umowy. Na start w przetargu nie zdecydowała się PESA, która w przeszłości dostarczała Swingi do tego rumuńskiego miasta.

Tramwaje są ograniczone do 32 m długości ze względu na perony i będą miały pojemność co najmniej 290 pasażerów (8/m2), w tym 36 na miejscach siedzących. Zostaną wyposażone w klimatyzację, system zliczania pasażerów, audiowizualną informację pasażerską i wi-fi. Maksymalna prędkość wynosi 70 km/h, a żywotność pojazdu to 30 lat.

Dokumentacja przetargowa dotycząca zakupu wagonów tramwajowych jest obecnie przygotowywana przez kolejne miasta rumuńskie. To: Craiova, Ploieşti, Botoşani, Iaşi, Brăila i Bukareszt. Jeśli Astra nie będzie mieć konkurencji to szykują się obfite żniwa dla producenta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Astra
Rumunia
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.