TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruhrbahn kupuje nowe tramwaje. Jest przetarg
InfoTram.pl - Opublikowano: 04.06.2018 09:45:10 3 komentarze
Ruhrbahn kupuje nowe tramwaje. Jest przetarg

Niemiecki Ruhrbahn ogłosił przetarg na dostawę nowych, dwukierunkowych tramwajów. Mają obsługiwać sieci w Bochum, Essen, Mülheim i Oberhausen.

Niemiecki Ruhrbahn ogłosił przetarg na dostawę nowych, dwukierunkowych tramwajów. Mają obsługiwać sieci w Bochum, Essen, Mülheim i Oberhausen.

Zamówienie obejmuje wagony o szerokości 2,3 m, spełniające niemieckie normy, z niską podłogą na co najmniej 70% powierzchni. Każdy trzyczłonowy wagon o długości 30 m musi pomieścić co najmniej 166 pasażerów. Korpusy i dachy muszą być wykonane ze stali nierdzewnej, natomiast dolna część pojazdów powinna być wykonana z całkowicie spawanej stali odpornej na korozję. Tramwaje muszą mieć co najmniej trzy przesuwne drzwi na stronę.

Tramwaje będą kursować na liniach zelektryfikowanych 750V prądu stałego z prędkością maksymalną 70 km/h.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ruhrbahn
Niemcy
przetarg
  • allensteiner – 04.06.2018

    Trzy przesuwne drzwi na stronę a w Olsztynie jak jest mniej niż sześć dwuskrzydłowych na stronę to już lament że nie zdążą wysiąść itp.

  • Kaszebe – 04.06.2018

    "Zamówienie obejmuje wagony o długości 2,3 m"?!?! A dalej że wagony o długości 30m,redakcjo ,proszę o pomoc!

  • Combino – 06.06.2018

    @allensteiner: może ma na to wpływ fakt,że główne linie komunikacyjne są obsługiwane w formacie "U" i do tego taborem o większej pojemności i większej liczbie drzwi na metr bieżący składu. Tymczasem te wagony mają iść na "setki".

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.