TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rozpoczęła się modernizacja ED74
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.01.2020 11:45:35
Rozpoczęła się modernizacją ED74

W Mińsku Mazowieckim rozpoczęła się modernizacja jednostek ED74 – poinformował Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

W Mińsku Mazowieckim rozpoczęła się modernizacja jednostek ED74 – poinformował Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Prace wykonywane są przez tamtejszy ZNTK z Grupy PESA. Docelowo zmodernizowane zostaną wszystkie składy tej serii.

Przez jakiś czas te pociągi stały na bocznicach. Teraz przywracamy je do ruchu – powiedział Marek Chraniuk. Szef PKP Intercity przypomniał też, że te modernizację są elementem programu taborowego, realizowanego obecnie przez spółkę.

14 sztuk ED74 ma zostać zmodernizowanych za 274,8 mln zł brutto. Podczas modernizacji pojazdy przejdą istotne zmiany, które podniosą standard składów, tak aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby i oczekiwania pasażerów. W zmodernizowanych pociągach pasażerowie skorzystają m.in. z klimatyzacji, wygodnych foteli i Wi-Fi. Każde miejsce będzie miało dostęp do gniazdka elektrycznego. Ponadto w każdym składzie zostaną zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego oraz po dwie maszyny vendingowe z napojami i przekąskami. Pojazdy będą również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo w każdym składzie będzie miejsce przeznaczone do przewozu rowerów. Zmodernizowane pojazdy zostaną lepiej wygłuszone, co pozytywnie wpłynie na komfort podróży.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ED74
modernizacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.