TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerzysta odpowie za próbę przekupstwa. W Gdańsku
InfoBike.pl - Opublikowano: 12.04.2019 15:30:00
Rowerzysta odpowie za próbę przekupstwa. W Gdańsku

Był nietrzeźwy, jechał rowerem. Betonowego murku, który wyrósł mu na drodze, po prostu nie zauważył...

Był nietrzeźwy, jechał rowerem. Betonowego murku, który wyrósł mu na drodze, po prostu nie zauważył. 34-latek uderzył w przeszkodę i upadł na ziemię. Świadkami tej sceny byli strażnicy miejscy. Funkcjonariusze pospieszyli poszkodowanemu z pomocą....

Gdańsk, sobota, 6 kwietnia. Około godziny 19:00 patrol z Referatu VI jechał ulicą Zawodników. W pewnym momencie strażnicy zauważyli mężczyznę, który jechał na rowerze po chodniku. Chwilę później jednoślad uderzył w betonowy murek. Rowerzysta upadł na ziemię. Funkcjonariusze chcieli sprawdzić, czy mężczyźnie nic się nie stało.

-"Podszedłem do niego i zapytałem, czy potrzebuje pomocy. Oświadczył, że nie i że nic mu nie jest. W tej samej chwili wyczułem woń alkoholu. Zachowanie rowerzysty jednoznacznie wskazywało, że nie jest trzeźwy. Bez sprzeciwu mężczyzna okazał nam dokumenty. Jak się okazało, był to zamieszkały w Gdańsku 34-letni obcokrajowiec - mówi inspektor Sławomir Jendrzejewski.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania strażnicy poprosili o przyjazd patrolu Policji. Rowerzysta, gdy to usłyszał, zapytał funkcjonariuszy ile chcą za to, że puszczą go wolno.

-"Poinformowałem, że próba wręczenia łapówki jest w naszym kraju przestępstwem. Zapytałem mężczyznę, czy zrozumiał, co do niego powiedziałem. Odparł, że doskonale mnie rozumie i niemal w tym samym momencie wyciągnął portfel. Wyjął z niego trzy banknoty: jeden stuzłotowy i dwa dwudziestozłotowe, po czym wręczył mi je. Pieniądze natychmiast zabezpieczyłem, a nietrzeźwego 34-latka zaprosiłem do przedziału transportowego naszego radiowozu – dodaje Sławomir Jendrzejewski.

Strażnicy zauważyli, że mężczyzna ma na dłoniach rany, powstałe najprawdopodobniej wskutek upadku. Dlatego też wezwali karetkę. Rowerzysta tymczasem, czekając w radiowozie na przyjazd pogotowia i policji, podejmował kolejne próby przekonania strażników, by puścili go wolno. Proponował, że zapłaci za to 500 złotych.

34-latek wraz z zabezpieczonymi wcześniej banknotami trafił w ręce policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali go alkomatem. W wydychanym powietrzu miał prawie 1,4 promila alkoholu. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem.

-"Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Usłyszał też zarzut udzielania korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu podczas pełnienia służby (art. 229§1 i §3 Kodeksu karnego) – informuje aspirant Karina Kamińska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. Grozi za to do 10 lat więzienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
promile
policja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.