TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerem z Łubianki do Bierzgłowa
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.05.2019 20:08:16
Rowerem z Łubianki do Bierzgłowa

Otwarto dwukilometrowy odcinek drogi z Łubianki do Bierzgłowa. W ramach inwestycji powstała m.in. droga rowerowa. Koszt przebudowy wyniósł 13 mln zł.

Otwarto dwukilometrowy odcinek drogi z Łubianki do Bierzgłowa. W ramach inwestycji powstała m.in. droga rowerowa. Koszt przebudowy wyniósł 13 mln zł.

"To ważna inwestycja, która jeszcze bardziej poprawi bezpieczeństwo. Przy okazji, dzięki współpracy z gminą rozwiązaliśmy problemy związane z parkowaniem i odwodnieniem drogi. Przygotowujemy się do kolejnych inwestycji w tej części regionu, między innymi do budowy kolejnych drógrowerowych w powiecie toruńskim" – podkreślił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Między Łubianką i Bierzgłowem przede wszystkim poszerzono jezdnię do 3,5 m, a także dostosowano łuki drogi do obowiązujących standardów. Wzdłuż całego odcinka zbudowano ścieżki dla pieszych o szerokości od 2 d 2,5 m. Na terenach zabudowanych i w rejonie przystanków zostały dobudowane chodniki. Zbudowano też zatoki autobusowe, zjazdy na posesje i na drogi lokalne.

W Łubiance, gdzie droga zbiega się z trasą Toruń - Unisław, powstało rondo o średnicy 35 m. Dochodzące do ronda jezdnie zostały rozdzielone tzw. azylami, czyli specjalnymi wysepkami. W sąsiedztwie centrum kultury powstał parking na około 60 samochodów, przy jednej z ulic zbudowano zatoki postojowe.

Inwestycja, która kosztowała 13 mln zł, została sfinansowana głównie przez Urząd Marszałkowski, a 1,4 mln zł pochodziło ze środków gminy Łubianka. Urząd gminy pozyskał też niezbędne tereny. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łubianka
Bierzgłów
droga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.