TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerem przy przekopie Mierzei Wiślanej
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.05.2019 15:12:35
Rowerem przy przekopie Mierzei Wiślanej

Podczas majówki można korzystać z trasy rowerowej w pobliżu planowanego przekopu przez Mierzeję Wiślaną. To efekt decyzji Lasów Państwowych, które zniosły zakaz wstępu do lasu.

Podczas majówki można korzystać z trasy rowerowej w pobliżu planowanego przekopu przez Mierzeję Wiślaną. To efekt decyzji Lasów Państwowych, które zniosły zakaz wstępu do lasu.

Jak poinformował PAP rzecznik nadleśnictwa Elbląg Jan Piotrowski, 1 maja zarządzeniem Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg został zniesiony zakaz wstępu do lasu. Zakaz został wprowadzony 15 lutego w lasach, w sąsiedztwie planowanej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Leśnicy poinformowali, że trasarowerowa przebiegająca przez teren planowanej budowy także została otwarta i jest udostępniona do ruchu.

Przy granicy polsko-rosyjskiej

Trasarowerowa wzdłuż Mierzei Wiślanej umożliwi rowerzystom pokonanie szlaku od miejscowości Piaski przy polsko-rosyjskiej granicy aż do Mikoszewa przy ujściu Wisły do Bałtyku. Trasa budowana fragmentami wiedzie przez lasy, lokalne drogi, w pobliżu Zalewu Wiślanego albo blisko plaży. Lada dzień całkowicie zostanie zakończony fragment trasy z Przebrna do Krynicy.

Na krynickim odcinku Promenady Nadmorskiej został zaprojektowany chodnik ze ścieżkąrowerową o łącznej szerokości 6 m. Przygotowane są już zatoczki do postawienia ławek oraz podłoże w części ścieżkirowerowej, na którym zostanie położona czerwona nawierzchnia mineralno-asfaltowa. Wzdłuż promenady zostaną ustawione ławki do odpoczynku i podziwiania nadmorskiej plaży. Zamontowane zostały także lampy oświetlające promenadę.

Leśnicy apelują jednak do odwiedzających lasy na Mierzei Wiślanej o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowania się do przepisów przeciwpożarowych. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mierzeja Wiślana
trasa rowerowa
Lasy Państwowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.