TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerem elektrycznym z dworca PKP? Tak! W Helu i Władysławowie
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.01.2020 20:50:47
Rowerem elektrycznym z dworca PKP? Tak! W Helu i Władysławowie

Przed majówką PKP Telkom chce uruchomić dwie stacje wypożyczania i ładowania elektrycznych rowerów i hulajnóg. Usługa ma działać w Helu i we Władysławowie.

Przed majówką PKP Telkom chce uruchomić dwie stacje wypożyczania i ładowania elektrycznych rowerów i hulajnóg. Usługa ma działać w Helu i we Władysławowie.

Z pociągu na rower elektryczny

"Stacje te zostały wybrane w taki sposób, by osoby, które zdecydują się na wycieczkę rowerową między kurortami, mogły wypożyczyć rowerna jednej stacji i po pokonaniu 35 kilometrów oddać go na drugiej. Z takiego rozwiązania podróżni będą mogli skorzystać już w majówkę" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PKP Telkol Mirosław Gilarski.

Spółka informuje, że celem projektu jest postawienie dwóch stacji ładowania pojazdów wraz z 24rowerami elektrycznymi. Stacje ładowania będą miały wielkość zbliżoną do rozmiarów jednego miejsca parkingowego i mają umożliwić wypożyczenie elektrycznego roweru lub naładowanie własnego sprzętu np. hulajnogi.

W ramach projektu PKP Telkol zadba także o możliwość zasilania stacji za pomocą ekologicznych źródeł energii tj. paneli fotowoltaicznych. Projekt realizowany jest wspólnie z PKP SA, jako właścicielem nieruchomości.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hel
Władysławowo
PKP Telkom
wypożyczalnia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.