TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerami miejskimi po Metropolii
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.05.2019 11:01:48
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od 5 kwietnia można jeździć rowerami Nextbike między miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przez ponad miesiąc z tej możliwości skorzystało ponad 6 tys. razy.

Od 5 kwietnia można jeździć rowerami Nextbike między miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przez ponad miesiąc z tej możliwości skorzystało ponad 6 tys. razy.

Zintegrowany system rowerów miejskich GZM działa w Katowicach, Sosnowcu, Tychach, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich. Od 5 kwietnia do 8 maja z możliwości przejazdu między miastami rowerami miejskimi skorzystało 6025 razy. Przed 5 kwietnia regulamin wypożyczalni nie dawał takiej możliwości.

Spłynęły do nas dane za okres od 5 kwietnia do 8 maja, czyli za pierwszy miesiąc funkcjonowania zintegrowanego systemu. Wstępne wyliczenia pokazują, że rowery miejskie były relokowane między miastami Metropolii aż 6025 razy– wylicza Karolina Mucha-Kuś, dyrektor Departamentu Projektów i Inwestycji.

Liczby wyraźnie pokazują, że zintegrowanie rowerów było działaniem bardzo pożądanym wśród mieszkańców. Pierwsze wyniki są świetne, a w okresie letnim średnia wypożyczeń na pewno jeszcze wzrośnie – dodaje.

Najczęściej między Chorzowem i Katowicami

Osoby korzystające z nowej możliwości jazdy między miastami zdecydowanie najczęściej podróżowali między Chorzowem i Katowicami. Zrobili to 5465 razy. Nieco częściej jeżdżono z Katowic – 2771 razy. Z Chorzowa zarejestrowano 2694 przejazdy.

258 razy podróżowano między Chorzowem i Siemianowicami Śląskimi. Z Sosnowca do Katowic jeżdżono 88 razy, a w drugą stronę 85 razy. W zintegrowanym systemie jest ponad 900 rowerów standardowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Metropolia
GZM
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.