TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rower miejski w Zielonej Górze znów działa
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 01.03.2019 16:58:14
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od piątku, 1 marca, rozpoczął się nowy sezon wypożyczalni rowerów miejskich w Zielonej Górze. Mieszkańcy miasta mogą korzystać z 400 rowerów ulokowanych w 40 stacjach. Wypożyczalnia będzie działała do 30 listopada.

Od piątku, 1 marca, rozpoczął się nowy sezon wypożyczalni rowerów miejskich w Zielonej Górze. Mieszkańcy miasta mogą korzystać z 400 rowerów ulokowanych w 40 stacjach. Wypożyczalnia będzie działała do 30 listopada.

Rozpoczęcie sezonu Zielonogórskiego Roweru Miejskiego będzie okazją do świętowania. W sobotę, 2 marca, w mieście odbędzie się piknik rowerowy. W południe z pobliża stacji rowerowej przy ul. Browarnej ruszy przejazd rowerowy, który dojedzie do stacji przed Ogrodem Botanicznym, gdzie odbędzie się piknik.

Po zimowej przerwie zielonogórska wypożyczalnia jest większa o trzy stacje i 30 rowerów. Stacje zlokalizowane są: przy zbiegach ulic: Francuskiej/Dunikowskiego, Nowej/Browarnej oraz ulic Zjednoczenia/Dekoracyjnej.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po przekroczeniu tego czasu opłata naliczana jest zgodnie z cennikiem – 2 zł za wypożyczenie trwające od 21 do 60 minut i 4 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę.

Operatorem wypożyczalni jest firma Nextbike Polska, która do 2021 roku ma nią zarządzać. Za usługę weźmie 5,5 mln zł. Obecny sezon jest już drugim prowadzonym przez Nextbike. W zeszłym roku przez ponad trzy miesiące z wypożyczalni skorzystano blisko 200 tys. razy.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z ubiegłorocznego wyniku. Jestem przekonany, że to jednak zaledwie wstęp do tegorocznego sezonu. Przed nami 275 dni i nocy funkcjonowania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Zainteresowanie mieszkańców każe przypuszczać, że będzie on istotnym i stałym uzupełnieniem komunikacji publicznej w Zielonej Górze" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zielona Góra
Nextbike
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.