TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rower miejski w Legnicy będzie większy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 26.03.2019 15:57:05
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

1 kwietnia kończy się zimowa przerwa Legnickiego Roweru Miejskiego. Z nowym sezonem przybędzie 24 rowery. Po rozbudowie legnicki system będzie liczył 134 rowery i 14 stacji.

1 kwietnia kończy się zimowa przerwa Legnickiego Roweru Miejskiego. Z nowym sezonem przybędzie 24 rowery. Po rozbudowie legnicki system będzie liczył 134 rowery i 14 stacji.

Nowe stacje rowerowe zostaną uruchomione przy skrzyżowaniach Chojnowskiej i Krótkiej, Złotoryjskiej i Asnyka oraz Piłsudskiego i Karkonoskiej. Wśród standardowych rowerów znajdą się tandemy, rowery dziecięce i cargo.

- Rozbudowa Legnickiego Roweru Miejskiego zagwarantowana została w umowie z miastem. W sierpniu ubiegłego roku uruchomiliśmy dodatkową stację, która powstała przed Centrum Handlowym Auchan Legnica, zarządzanym przez Ceetrus Polska. W tym roku uruchomimy kolejne trzy stacje. Pracujemy nad pozyskaniem nowych partnerów, którzy zechcą uczestniczyć w dalszym rozwoju Legnickiego Roweru Miejskiego – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

- Legniczanie bardzo polubili Legnicki Rower Miejski, który już na trwałe wpisał się w nasz krajobraz. Liczymy, że w tym roku padnie kolejny rekord wypożyczeń. Będziemy nadal rozwijać ten przyjazny środowisku i zdrowiu środek transportu. I oczywiście budować nowe ścieżki rowerowe – dodaje prezydent Tadeusz Krzakowski.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Legnica
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.