TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rower miejski w Białymstoku zaczyna zimową przerwę
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.11.2019 16:50:29
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Jeszcze tylko do jutra można korzystać z Białostockiej Komunikacji Rowerowej. 30 listopada wypożyczalnia kończy sezon, a rowery trafią do magazynu. To był ostatni sezon obowiązującej umowy miasta z Nextbike Polska.

Jeszcze tylko do jutra można korzystać z Białostockiej Komunikacji Rowerowej. 30 listopada wypożyczalnia kończy sezon, a rowery trafią do magazynu. To był ostatni sezon obowiązującej umowy miasta z Nextbike Polska.

Od początku marca, operator systemu, Nextbike Polska odnotował 537,9 tys. wypożyczeń oraz 15 tysięcy rejestracji nowych użytkowników.

Historia BiKeRa z Nextbike

30 listopada zakończy się szósty sezon funkcjonowania wypożyczalni rowerów publicznych w Białymstoku. Białostocka sieć rowerowa – BiKeR wystartowała 31 maja 2014 r. O lokalizacji poszczególnych stacji decydowali białostoczanie. Mieszkańcy, w internetowym głosowaniu, wybrali także logo systemu i jego nazwę. System zaczynał od 30 stacji i 300 jednośladów. W kolejnych sezonach został rozbudowany o nowe miejsca wypożyczeń, a pula pojazdów powiększała się o kojenie bicykle. W 2019 roku użytkownicy mieli do dyspozycji już 650 rowerów w tym standardowe, tandemy i rowerki dziecięce, które można było wynajmować na 64 stacjach – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska.

Koniec umowy z Nextbike

2019 rok był ostatnim sezonem realizowanym w ramach drugiej z rzędu trzyletniej umowy na zarządzanie i obsługę roweru miejskiego w Białymstoku z największym w Polsce operatorem samoobsługowych wypożyczalni – Nextbike Polska.

- Ostatni sezon Białostockiego Roweru Miejskiego w ramach dotychczasowej umowy dobiegł końca. Nasze dane pokazują, że miasto ma potencjał, a system należy do jednego z najpopularniejszych w kraju. — mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Inwestycja w rozwój roweru miejskiego znalazła swoje odbicie w poziomie zainteresowania tym środkiem transportu. Od maja 2014 roku, gdy mieszkańcy po raz pierwszy mieli okazję skorzystać z BiKeRa, 92 tysiące osób dokonało ponad 3 milionów wynajmów!

Z białostockich rowerów miejskich korzystają tysiące osób. To ekologiczny, zdrowy i atrakcyjny sposób na przemieszczanie się po Białymstoku. W najbliższych dwóch sezonach chcemy skoncentrować się na uruchomieniu sześciu nowych stacji BiKeRa – ich lokalizacje skonsultujemy z mieszkańcami. Planujemy też zamianę elektrozamków na nowocześniejsze i prostsze rozwiązanie – blokadę koła – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Statystyki BiKeRa

Przez cały okres działania w systemie zarejestrowało się niemal 92,3 tys. osób, z czego ponad 15 tys. dołączyło do grona rowerzystów miejskich w tym sezonie.

Z danych operatora sieci wypożyczalni BiKeR, firmy Nextbike Polska, wynika, że najliczniejszą grupę – 42 proc. wszystkich zarejestrowanych – stanowią użytkownicy w wieku 18-25 lat. Równie aktywni są siemianowiczanie w wieku 30-39, jest ich 20 procent.

Białostocka Komunikacja Rowerowa swoim zasięgiem obejmuje nie tylko Białystok. BiKeRy można było wypożyczyć na jednakowych zasadach i wg jednego cennika również w Choroszczy oraz w gminie Juchnowiec Kościelny. Użytkownicy chętnie korzystali z bezpłatnych pierwszych 20 minut każdego wypożyczenia – było ich w tym roku ponad 75%.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.