TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rośnie liczba kolizji z udziałem tramwajów w Szczecinie
WIADOMOSCI,SZCZECIN.EU - Opublikowano: 19.01.2017 15:11:39

Tylko od początku roku w Szczecinie doszło do 9 kolizji z udziałem tramwaju i samochodu. Ostatnia, wyglądająca bardzo niebezpiecznie, miała miejsce dzisiaj w godzinach porannych na ulicy Wernyhory.

Tylko od początku roku w Szczecinie doszło do 9 kolizji z udziałem tramwaju i samochodu. Ostatnia, wyglądająca bardzo niebezpiecznie, miała miejsce dzisiaj w godzinach porannych na ulicy Wernyhory.

Według relacji motorniczego powodem było wymuszenie pierwszeństwa przez dostawcze auto przejeżdżające przez torowisko. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

Potwierdzono, że 8 tegorocznych zdarzeń z udziałem tramwaju i samochodu miało miejsce z winy kierowców. Brawura, nieuwaga i nieznajomość przepisów - to główne przyczyny tych zdarzeń.

Poranny wypadek wyglądał bardzo groźnie, na szczęście pasażerom ani motorniczemu nic się nie stało. Kierowcę auta dostawczego zabrało pogotowie, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Każdego dnia na szczecińskich drogach widać sytuacje, w których auta blokują torowisko. Kierowcy nie zwracają uwagi na to gdzie jest ich pas ruchu i wjeżdżają na tory lub zastawiają je przy próbie skrętu. Innym przewinieniem zmotoryzowanych jest brak zachowania bezpiecznej odległości od tramwaju, zarówno z tyłu jak i z boku, a także wymuszanie pierwszeństwa. Skutki takich zachowań mogą być tragiczne.

Aby uczulić kierowców o tym jak zachować się na jezdni spółka Tramwaje Szczecińskie rozpoczęła w zeszłym roku specjalną akcję z sympatyczną postacią. PANtografik pojawił się na tylnej szybie tramwajów i przypomina kierowcom o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o tym, żeby nie blokować torowiska. 115 okrągłych nalep z wesołą postacią znalazło się na wszystkich tramwajach z zajezdni Pogodno.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
kolizja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.