TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rok dużych inwestycji tramwajowych w Bydgoszczy
- Opublikowano: 26.04.2019 09:28:58
Rok dużych inwestycji tramwajowych w Bydgoszczy (foto: UMB)

W tym roku oprócz dużych inwestycji związanych z modernizacją torowisk tramwajowych Bydgoszcz zaplanowała również mniejsze remonty związane z wymianą szyn na Babiej Wsi i Wzgórzu Wolności.

W tym roku oprócz dużych inwestycji związanych z modernizacją torowisk tramwajowych Bydgoszcz zaplanowała również mniejsze remonty związane z wymianą szyn na Babiej Wsi i Wzgórzu Wolności.

Prace zlecane są na odcinkach już wyłączonych z ruchu, dzięki czemu nie spowodują dodatkowych utrudnień.

Ratusz podaje, że funkcjonowanie transportu publicznego nie licząc kosztownych inwestycji pochłania ponad 190 mln zł rocznie. Zdecydowana większość tych środków trafia do firm świadczących usługi komunikacyjne. Około 11 milionów kosztuje natomiast utrzymanie torów i tramwajowej sieci z podstacjami.

Z tych środków w tym roku sfinansowane zostaną również dwa zadania remontowe. Pierwsze polega na wymianie torów o długości około 400 metrów od pętli Babia Wieś w kierunku Zbożowego Rynku. Te prace już są prowadzone. Nowe torowisko układane jest na podkładach żelbetowych, zagęszczonych tłuczniem. Zadanie uzupełni rozpoczętą wcześniej rozbudowę ul. Kujawskiej. Jej elementem oprócz nowego torowiska na Kujawskiej jest również przebudowa torowisk na odcinkach ul. Bernardyńskiej (do mostu) oraz Toruńskiej (tory od ronda Bernardyńskiego do ul. Babia Wieś zostaną ułożone między dwiema jezdniami). Drugim remont zaplanowano na ul. Wojska Polskiego pomiędzy ul. Wojska Polskiego w rejonie ul. Ujejskiego. W ten sposób cała trasa tramwajowa od ronda Kujawskiego aż do pętli Kapuściska będzie przygotowana do większego ruchu i gwarantowała wygodne i bezpieczne podróże. Wcześniej sfinalizowalizowano zakup 21 nowoczesnych Swingów.

Oprócz rozbudowy ul. Kujawskiej w najbliższych latach zrealizowana zostanie też budowa torowiska łączącego ulice Fordońską i Toruńską wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego. W dalszej perspektywie planowane są nowe połączenia tramwajowe spinające ulicę Rycerską z Gdańską, Bielawy z rondem Fordońskim oraz rondo Kujawskie przez Szwederowo do ronda Grunwaldzkiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
remont
torowisko
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.