TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rok 2019 okiem Newagu – plany i oczekiwania
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.04.2019 08:45:41 1 komentarz
Rok 2019 okiem Newagu – plany i oczekiwania

Jaki będzie rok 2019 dla Newagu? Grupa przedstawiła plany i oczekiwania.

Jaki będzie rok 2019 dla Newagu? Grupa przedstawiła plany i oczekiwania.

I tak w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych oczekiwane jest ogłoszenie co najmniej 5 postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na zakup nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w liczbie około 38 sztuk z terminami realizacji rozpoczynającymi się w 2020 roku. Planowane jest także ogłoszenie przez NCBiR i PKP Intercity postępowania w nowej formie tzw. partnerstwa innowacyjnego na zaprojektowanie i dostawę nowych EZT do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego – obecnie trwa dialog techniczny w tej sprawie, w którym NEWAG S.A. bierze udział.

Podobnie jak w latach poprzednich oczekiwane jest także ogłoszenie zapowiadanych przez spółkę Przewozy Regionalne przetargów na zakup nowego taboru.

W segmencie spalinowych zespołów trakcyjnych spodziewane jest ogłoszenie co najmniej 3 postępowań na dostawę łącznie od 6 do 10 spalinowych zespołów trakcyjnych.

W segmencie wagonów osobowych, gdzie głównym Zamawiającym jest PKP Intercity S.A. NEWAG będzie analizował wszystkie postępowania i selektywnie je wybierał kierując się perspektywą marży i wymaganych zasobów do realizacji.

W segmencie lokomotyw spalinowych planuje się pozyskać kilka zamówień na modernizację kilkunastu lokomotyw spalinowych SM42 i SM48 od klientów z grupy PKP jak i z rynku przewoźników prywatnych. Obecnie w trakcie realizacji jest znaczący kontrakt na modernizację 60 lokomotyw SM48 dla PKP Cargo.

W segmencie lokomotyw elektrycznych Newag dostrzega ożywione zainteresowania przewoźników nowymi pojazdami. Wiąże się to z dofinansowaniem zakupu w ramach konkursu CUPT nr POIiŚ.3.2/1/16 dla działania 3.2 – Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
ezt
lokomotywa
wagon
  • DarekP – 19.04.2019

    W tej chwili już mają prawie w kieszeni 8 EZT i 2 SZT dla PKA.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.