TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rok 2019 dobry dla LEO Express-u
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.02.2020 17:45:02 1 komentarz
Rok 2019 dobry dla LEO Express-u

Leo Express przewiózł ponad 2,4 miliona pasażerów w 2019 roku, co stanowi wzrost o 33% z 1,8 miliona w 2018 roku.

Leo Express przewiózł ponad 2,4 miliona pasażerów w 2019 roku, co stanowi wzrost o 33% z 1,8 miliona w 2018 roku.

Obroty przewoźnika wzrosły o 25% do ponad 1 mld koron, w porównaniu z 800 mln koron w 2018 roku.

Leo Express poinformował, że spodziewa się przewieźć ponad 3 miliony pasażerów w 2020 roku, a obroty mają wzrosnąć do 1,3 mld koron. Firma skoncentruje się głównie na rozszerzeniu usług kolejowych dzięki wprowadzeniu trzech nowych pociągów Sirius zamówionych w CRRC w 2016 roku, z opcją na nawet 30 dodatkowych pociągów. Nowe składy są obecnie testowane na torze Velim.

"Leo Express ma się dobrze, a popularność naszych komfortowych usług kolejowych rośnie" - powiedział Pavel Spilka, który został powołany na stanowisko CEO w styczniu br. "W tym roku skupimy się na usługach transportu kolejowego i autobusowego. W osiągnięciu lepszych wyników mają pomóc między innymi nasze nowe pociągi Sirius, które planujemy wprowadzić do ruchu jeszcze w tym roku" – dodał.

Leo Express inwestuje również w eksploatowane obecnie ezt-y Flirt, w tym w odnawianie ich wnętrz oraz wprowadzanie nowej klasy ekonomicznej plus.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Czechy
CRRC
  • zeus04 – 08.02.2020

    I pewnie dobry dla setki drobnych busiarskich firm. Leo ma chociaż łącznie tysiąc miejsc siedzących?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.