TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rewolucja w Olkuszu. Mówią ZKG KM i Transgór
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.04.2019 15:00:38
fot. UMiG Olkusz

Wiadomo już, kto będzie obsługiwał kursy publicznych autobusów w gminach Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze, organizowanych przez ZKG KM. Oddajmy głos odtwórcom głównych ról.

Wiadomo już, kto będzie obsługiwał kursy publicznych autobusów w gminach Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze, organizowanych przez Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna".

Przypomnijmy, że najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum składające się z trzech śląskich firm przewozowych. Jego liderem jest Transgór z Mysłowic. Spółce partnerują firmy LZ Lazar z Zendka oraz świerklaniecki PKS Południe. W miniony piątek, 11 kwietnia z przewoźnikami podpisano dwie umowy na dziesięcioletnią obsługę związkowych linii.

"Jesteśmy na ostatniej prostej na drodze do nowoczesnego transportu zbiorowego w czterech gminach obsługiwanych przez Związek. Już niebawem pasażerowie będą korzystali z komfortowych autobusów, które dzięki swojej wysokiej klasie będą konkurencyjne z innymi środkami transportu" – komentował Tadeusz Chwast, przewodniczący ZKG KM w Olkuszu.

Rewolucja od lipca
Dzięki podpisanym z konsorcjum kontraktom, przez najbliższych 10 lat, począwszy od 1 lipca za świadczenie usług na rzecz związku odpowiadać będą firmy z wieloletnim doświadczeniem w transporcie zbiorowym. Wykorzystane do tego będą 23 nowe autobusy marek Solaris i Autosan zakupione w ramach programu "Obniżenie emisyjności Gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno, Klucze poprzez wykorzystanie niskoemisyjnego transportu miejskiego i organizację zbiorowego transportu publicznego", 11 autobusów konsorcjum oraz sześć pojazdów rezerwowych.

Warto zwrócić uwagę, że rok produkcji pojazdów oferenta nie będzie niższy niż 2019 rok. Wartość umowy obowiązującej przez najbliższą dekadę wyniesie ponad 130 mln zł brutto, a praca eksploatacyjna nawet 25 mln wzkm. Konsorcjum rozpocznie obsługę kursów po stawce początkowej 4,77 zł/wzkm netto.

"Dołożymy wszelkich starań, aby pasażerowie byli zadowoleni z naszych usług i chętnie korzystali z autobusów. To dla nas duże wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, ale jestem przekonany, że dzięki 25-letniemu doświadczeniu i nowoczesnemu podejściu do wyzwań, jakie stawia współczesna komunikacja, wywiążemy się z naszych obowiązków względem pasażerów" – mówił Zbigniew Gruszka, prezes mysłowickiego Transgóru.

Już niebawem na ulicach Olkusza, Bukowna, Bolesławia i Klucz pojawią się nowe autobusy zakupione przez Związek za 28 mln zł, z czego około 19,4 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

"Naszą ambicją było stworzenie w naszym rejonie transportu publicznego najwyższej klasy. Niezmiernie się cieszę, że marzenie o nowoczesnych autobusach się spełnia na naszych oczach" – komentował Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
linie
ZKGKM Olkusz
Transgór Mysłowice
LZ Lazar
PKS Południe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.