TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Remont torowisk w Nowej Hucie. Zmiany w kursowaniu tramwajów
InfoTram.pl - Opublikowano: 26.03.2020 13:45:29
Remont torowisk w Nowej Hucie. Zmiany w kursowaniu tramwajów

W sobotę, 28 marca rozpoczną się prace utrzymaniowe torowiska na rondzie Hipokratesa, a także na al. Andersa i ul. Broniewskiego w Krakowie. Przez około dwa tygodnie wyłączony zostanie ruch tramwajowy od ronda Kocmyrzowskiego do os. Piastów i Mistrzejowic.

W sobotę, 28 marca rozpoczną się prace utrzymaniowe torowiska na rondzie Hipokratesa, a także na al. Andersa i ul. Broniewskiego w Krakowie. Przez około dwa tygodnie wyłączony zostanie ruch tramwajowy od ronda Kocmyrzowskiego do os. Piastów i Mistrzejowic.  

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:

nr 5 - będzie kursować po trasie skróconej: "Krowodrza Górka" - ... - ul. Mogilska - "TAURON Arena Kraków Wieczysta". Linia będzie kursować tylko w dni powszednie w godz. ok. 6.00-19.00.

nr 9 - będzie kursować po trasie zmienionej: "Nowy Bieżanów P+R" - ... - ul. Bieńczycka, al. Andersa, al. Jana Pawła II, ul. Ptaszyckiego - "Bardosa". Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

nr 14 - będzie kursować po trasie zmienionej: "Bronowice" - ... - ul. Bieńczycka, al. Andersa, al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski, ul. Igołomska - "Pleszów". Poza wybranymi godzinami co drugi kurs będzie wykonywany na trasie skróconej do "Kopca Wandy". Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

nr 16 i 21 - zostaną zawieszone.

nr 52 - będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: "Czerwone Maki P+R" - ... - ul. Bieńczycka, ul. Kocmyrzowska - "Wzgórza Krzesławickie". Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

nr 64 - zostanie zawieszona. W zamian będzie kursować we wszystkie noce linia autobusowa nr 664.

Zastępcze linie autobusowe:

nr 709 - "Mistrzejowice" - ul. ks. Jancarza, ul. Srebrnych Orłów, ul. Mikołajczyka, ul. Broniewskiego, al. Andersa - "Rondo Kocmyrzowskie im ks. Gorzelanego".

nr 752 - "Os. Piastów" - ul. Piasta Kołodzieja, ul. Mikołajczyka, ul. Broniewskiego, al. Andersa - "Rondo Kocmyrzowskie im ks. Gorzelanego".

Obie linie będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie z poniższymi uwagami:

przystanek "DH Wanda" w obu kierunkach będzie funkcjonować tylko na al. Andersa.

przystanek końcowo-początkowy "Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego" będzie zlokalizowany na al. Andersa - na wylocie w kierunku placu Centralnego. Następnie autobusy będą zawracać na skrzyżowaniu z ul. Czuchajowskiego.

przystanek przelotowy "Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego" w kierunku "Os. Piastów" i "Mistrzejowic" będzie zlokalizowany na al. Andersa - po zjeździe z ronda w kierunku "DH Wanda".

Linie będą kursować z częstotliwością co 10 minut w dni powszednie i w soboty, a w niedziele co 15 minut do ok. godz. 8.00 i następnie co 10 minut.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
remont
tory
infrastruktura
tor
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.