TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowa liczba pasażerów II linii metra
ZTM InfoTram.pl - Opublikowano: 28.03.2018 15:23:15
Rekordowa liczba pasażerów II linii metra

W miniony piątek padł rekord w warszawskim metrze. Mieszkańcy Warszawy posłuchali apelu Zarządu Transportu Miejskiego i podczas utrudnień wybierali ten środek transportu.

W miniony piątek padł rekord w warszawskim metrze. Mieszkańcy Warszawy posłuchali apelu Zarządu Transportu Miejskiego i podczas utrudnień wybierali ten środek transportu.

W piątek, 23 marca, w stolicy odbyła się duża manifestacja. Wiele linii autobusowych i tramwajowych jeździło objazdami. Dlatego ZTM zachęcał pasażerów by postawili na metro, które kursuje niezależnie od sytuacji na ulicach, szybko i z dużą częstotliwością. Jak pokazują dane, mieszkańcy tak właśnie postąpili.

23 marca na stacje linii drugiej linii metra weszło 156 227 osób - to najwięcej pasażerów od listopada 2017 roku. I prawie 10 proc. więcej w stosunku do średniej dla dnia powszedniego z tego miesiąca. Najwięcej, 30 309 osób, weszło do M2 na Dworcu Wileńskim.

Rekordowo dużo pasażerów przeszło również łącznikiem pomiędzy pierwszą i drugą linią metra. 23 marca z pierwszej linii do drugiej przesiadło się 29 364 pasażerów. W przeciwnym kierunku podróżowały 28 443 osoby, czyli z przejścia tego skorzystało łącznie 57 807 osób. To najwyższy wynik od kiedy prowadzone są pomiary.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
metro
pasażer
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.