TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Regionalny MAN w Raciborzu. Test w PKS
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.12.2019 15:00:35
Regionalny MAN w Raciborzu. Test w PKS

PKS w Raciborzu był kolejnym przewoźnikiem w Polsce, który miał okazję testować najnowszą odsłonę regionalnej wersji MAN. Kilka dni temu zakończyły się testy na liniach, które obsługuje powiatowa spółka.

PKS w Raciborzu był kolejnym przewoźnikiem w Polsce, który miał okazję testować najnowszą odsłonę regionalnej wersji MAN. Kilka dni temu zakończyły się testy na liniach, które obsługuje powiatowa spółka. 

Regionalny "lew" wyprodukowany przez MAN-a był testowany w raciborskim PKS od 29 listopada do 8 grudnia br. Lion's Intercity udostępniony został bezpośrednio przez producenta. Pojazd z oczywistych względów różni się od Iveco Crossway'ów 12LE Line służących od 1 listopada tego roku w powiatowej komunikacji lokalnej. 

Autobus MAN Lion's Intercity został zaprojektowany z myślą o obsłudze połączeń ponadlokalnych i dalekobieżnych. Regionalny "lew" zabiera na pokład 81 pasażerów, z czego większość ma do dyspozycji miejsca siedzące. To 55 foteli. Dostęp na pokład jest zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-1-0. Zastosowano drzwi odskokowe. 

Skoro rozprawiamy o autobusie R60, to siłą rzeczy producent zastosował ekonomiczny komplet. Jego sercem jest silnik MAN D0836LOH80. Jednostka o pojemności 6,9 l ma 213 kW mocy oraz osiąga maksymalny moment obrotowy 1100 Nm. Autobus wyposażono w mechaniczną skrzynię biegów. To sześciobiegowa przekładnia ZF 6S-1901 BO. 

Udostępniony PKS demonstracji Lion's Regio wyprodukowany został w tym roku i na razie ma przejechane niecałe 25 000 kilometrów. Wyposażony jest w pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej opartą na agregacie Spheros Revo.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
PKS Racibórz
MAN
test
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.