TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

RegioJet pojedzie piętrowymi składami
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.05.2019 13:34:04
RegioJet pojedzie piętrowymi składami

RegioJet chce pozyskać od niemieckich kolei DB piętrowe składy. Mają kursować na Słowacji.

RegioJet chce pozyskać od niemieckich kolei DB piętrowe składy. Mają kursować na Słowacji.

Jednostki mają zostać wdrożone do ruchu już 2 września br. na trasie Bratysława – Komárno. Uzasadnienie wprowadzenia takiego taboru należy doszukiwać się we wzrastających potokach pasażerskich. Łącznie RegioJet ma pozyskać z Niemiec 10 jednostek. Sukcesywnie będą one wyjeżdżały także na inne trasy, obsługiwane przez przewoźnika.

Piętrowe zestawy muszą zostać dopuszczone do kursowania na Słowacji. Stąd też na trasie Bratysława – Komárno do września będą kursować klasyczne składy. Według RegioJet liczba pasażerów pomiędzy Bratysławą a Komárno szybko rośnie, zanotowany przyrost to około 87% rok do roku.

Pewną niewiadomą stanowi lokomotywa, która ma prowadzić pociągi. Przewoźnik w komunikacie nie zdrada szczegółów, wiadomo jedynie, że ma to być maszyna dotychczas niepracująca na Słowacji.

Podobnie, firma nie chce zdradzić swoich planów co do pociągów, które będą kursować od grudnia br. na linii ekspresowej Brno – Bohumín.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RegioJet
Słowacja
Bratysława
DB
  • Konrad Tetrzona – 21.05.2019

    Dominik Moritz

  • Wojciech Liberda – 21.05.2019

    A czemu nasz polski monopolista nie pozyska takie pojazdy z Niemiec?

  • Łukasz Bieniasz – 21.05.2019

    Jakby powiedzial klasyg w IC "bo na rynku nie ma taboru"

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.