TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ranking rowerów miejskich
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.06.2019 20:22:56
Ranking rowerów miejskich

W kilkudziesięciu Polskich miastach, zarówno tych dużych, jak i mniejszych, funkcjonuje wypożyczalnia rowerów miejskich. Spółka Dadelo SA po raz drugi sporządziła ich ranking. Które wypożyczalnie wypadają najlepiej?

W kilkudziesięciu Polskich miastach, zarówno tych dużych, jak i mniejszych, funkcjonuje wypożyczalnia rowerów miejskich. Spółka Dadelo SA po raz drugi sporządziła ich ranking. Które wypożyczalnie wypadają najlepiej?

Wg badania Dadelo SA w Polsce działa ponad 60 wypożyczalni. Badanie objęło 39 systemów w 38 miastach. Łączna liczba rowerów, z których można korzystać w ramach systemów wypożyczalni, wynosi blisko 18 tys.

Pierwszy ranking opracowano w 2018 roku. Wtedy badano m.in. liczbę mieszkańców przypadających na rower, zagęszczenie stacji, średnią liczbę wypożyczeń i długość sezonu. W tym roku dodano dwie kategorie: długość dróg rowerowych i liczbę stacji napraw rowerów.

Najlepiej wypadło Veturilo, potem Kołobrzeg, Łódź i Poznań

Najwięcej punktów w rankingu (301 na 320) zdobył warszawski system Veturilo.

- Veturilo okazało się najlepsze, jeśli chodzi o stosunek osób zapisanych do systemu do ogólnej liczby mieszkańców. 44 procenty to imponujący odsetek! Oznacza to 785 000 osób, które widnieją w systemie. Warszawa imponuje też pod innymi względami. Veturilo oferowało w zeszłym roku 5 337 rowerów, które można było wypożyczać na 377 stacjach. System działał przez 9 miesięcy w roku. Pierwsza godzina wypożyczenia kosztowała zaledwie 1 zł, a opłata początkowa – 10 zł. Infrastruktura w mieście również sprzyja rowerzystom. Łączna długość ścieżek rowerowych w mieście to 583 km. Poza zwykłymi rowerami można wypożyczać rowerki dziecięce, tandemy, "elektryki", a karty Multisport są honorowane. Warszawianie mogą naprawiać swoje rowery na 85 stacjach – informuje Dadelo.

Drugie miejsce w rankingu zajął Kołobrzeg, zdobywając 289 punktów. Trzeci najlepszy system znajduje się w Łodzi. Na czwartym miejscu jest Poznań z 271 punktami.

Zobacz cały ranking. A Wy jak oceniacie wypożyczalnię ze swojego miasta?

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Dadelo
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.